Lampy do wnętrza urządzonego w stylu loft.

lampa w stylu loftowym

Nie musisz mieszkać w nieczynnej już fabryce, aby urządzić wnętrze w stylu loft. Dzisiaj w sprzedaży znajduje się wiele różnych mebli, akcesoriów oraz materiałów, dzięki którym można wykreować swój własny loft samemu – nawet w kawalerce. Jednym z ważnych elementów tej układanki są lampy – które z nich będą najlepiej prezentować się w lofcie?

Lofty urządzane są przede wszystkim w stylu industrialnym – tutaj nie ma miejsca na pastelowe kolory czy też na romantyczne komody. Mieszkanie urządzone w tym stylu jest przestrzenią, w której główną rolę grają takie materiały jak stal, beton, szkło czy postarzane drewno. Wnętrza urządzone w tym stylu mogą na pierwszy rzut oka wyglądać nieprzyjaźnie, ale tak naprawdę w lofcie także można czuć się przytulnie – to wszystko kwestia odpowiedniej aranżacji.

Gdy zastanawiasz się nad tym, jakie wybrać lampy loftowe, dzisiaj nie musisz ich długo szukać. Boom na styl industrialny trwa wprawdzie od niedawna, ale w sklepach można przebierać w najróżniejszych modelach wyposażenia idealnie wpisującego się właśnie w takie wnętrza. Lampy te można kupić dzisiaj w wielu ciekawych wariantach – to lampy wiszące, reflektory, lampy stojące i biurkowe czy kinkiety.

[alert type=white ]Najczęściej wybierane są lampy wykończone metalowymi elementami – metalowy klosz jest jednym z symboli stylu loftowego, taki, jak przed laty wykorzystywany w fabrykach.[/alert]

Na aukcjach internetowych i w ogłoszeniach można znaleźć niejednokrotnie lampy tego rodzaju pochodzące z likwidowanych fabryk, dlatego jeżeli zależy ci na realizmie, warto wziąć je pod uwagę, ale również w sklepach znajdziesz różnego rodzaju artykuły oświetleniowe stylizowane na tego rodzaju lampy.

Oprócz lamp z metalowymi kloszami dużym zainteresowaniem cieszą się dzisiaj lampy wykończone metalowymi klatkami – wykonane z drutów geometryczne formy oplatają żarówkę lub też klosz z żarówką, tworząc efektowne kompozycje, a po włączeniu lampy rzucają oryginalne cienie na ściany.

Ciekawym pomysłem są również oprawki na żarówki osadzone na dekoracyjnych oplatanych sznurach, jak z żelazka. Świetnie wyglądają uzupełnione żarówką typu Edison, która posiada widoczny filament, czyli drucik świetlny. Oczywiście całość powinna być spójna z resztą elementów dekoracyjnych pomieszczenia. Od krzesła loftowego, po loftowy stół, łóżko czy komoda. Efekt końcowy oraz przyjemność z przebywania w takim pomieszczeniu jest uzależniona od wszystkich tych elementów.