Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Nowoczesne podlewanie ogrodu.

fot. nts.tanake.com

Przechadzając się i podziwiając ogródki innych, można dostrzec, że coraz częściej pojawia się w nich automatyczne nawadnianie. Takie podlewanie ogrodu po raz pierwszy było zauważalne w Stanach Zjednoczonych. Z małych urządzeń tryskała równomiernie woda, a każdy, kto chciał przejść na drugą stronę, musiał poczekać, aż strumień wody się odwróci.

 

Trawnik należy podlewać rzadko, ale obficie. Spodowane jest to tym, że trawa zakorzenia się na głębokości 10-15 cm. Właśnie do tej głębokości woda musi dotrzeć. Jeśli będziemy podlewać trawnik często, ale mniej obficie – woda zdąży wyparować i nie dotrze do korzeni. Dlatego tutaj dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie do polewania trawnika automatycznego systemu nawadniania. Wydawać by się mogło, że z takiego profesjonalnego systemu korzystają tylko ogrodnicy. Otóż istnieje wiele rodzajów sprzętu. Osoby, które mają szklarnie i chcą je podłączyć do nawadniania, korzystają z linii kroplującej. Natomiast zwykli ludzie, którzy podlewają ogród, korzystają ze zraszaczy.

zraszacze_do_ogrodu_2
fot: nts.tanake.com.pl

Dzięki systemowi nie musimy stać godzinami ze szlauchem w rękach i podlewać trawę, przy okazji martwiąc się, czy aby na pewno równomiernie ta woda spłynie. Korzystając z automatycznego systemu nawadniania, wybieramy taki sprzęt, który na pewno dotrze równomiernie do każdego zakątka naszego ogrodu.

Jeśli nie wiemy, jaki sprzęt wybrać, możemy udać się do sklepu, który takie urządzenia ma w asortymencie. Przykładem może być tutaj firma NTS Tanake. Jej asortyment jest bogaty, a profesjonalni pracownicy pomogą nam dobrać sprzęt do naszych potrzeb.

zraszacze_do_ogrodu_3
fot: nts.tanake.com.pl

Co nam daje taki sprzęt przy podlewaniu trawnika? Oszczędzamy nasze pieniądze, ponieważ automatyczny system nawadniający zużywa zdecydowanie mniej wody niż podczas tradycyjnego podlewania. Ponadto ilość wody możemy kontrolować na wszelkich czujnikach, które są konieczne przy instalacji całego systemu. Dodatkowym atutem jest to, że nie musimy martwić się o nasze rośliny, ponieważ ich nie przelejemy ani nie wysuszymy. Dzięki takiemu systemowi podlewanie ogrodu staje się przyjemnością.

Przeczytaj też