Wrota na pilota.

Polacy budują i remontują. Wraz z budynkami powstają nowe bramy wjazdowe – coraz częściej wyposażone w automatykę, która uwalnia kierowcę od konieczności wysiadania i mocowania się z ciężkimi skrzydłami. Niezwykle popularne stają się bramy przesuwne: szerokie, a zarazem oszczędzające sporo miejsca na wjeździe i podjeździe.

Byle nie za wąsko

Planując lub modernizując wjazd na posesję, trzeba uwzględnić kształt działki, szerokość chodnika oraz promienia skrętu pojazdów. Aby zapewnić sobie wygodne, łatwe i bezpieczne wjeżdżanie i wyjeżdżanie, trzeba zamówić bramę o szerokości nie mniejszej niż 3 metry. Przepisy pozwalają na mniej, ale jaki sens ma przeciskanie się samochodem z obawą otarcia się o słupki? Warto też uruchomić wyobraźnię: być może od czasu do czasu na posesję będzie musiał wjechać pojazd nieco większy, np. dostawczy. Uwaga: brama może się otwierać jedynie do wewnątrz posesji.

Przy takiej szerokości brama jednoskrzydłowa będzie dość kłopotliwa ze względu na swój ciężar. Lepiej sprawdzi się dwuskrzydłowa albo przesuwna. Sprzedaż i montaż bram garażowych w Warszawie zapewnia firma Atest Bramy. Jej specjaliści chętnie pomagają w dokonaniu optymalnego wyboru. Firma zapewnia także serwis bram garażowych. Warszawa ma ich bez liku, przy czym są to zarówno bramy prywatnych posesji, jak i strzegące terenów firmowych.

Garaż pod specjalnym nadzorem

Można tu zamawiać także najrozmaitsze bramy garażowe. Mogą to być bramy segmentowe, uchylne (pionowe), rolowane i szybkorolowane, roletowe i rozwierne. Warto postawić na jakość, albowiem taka brama chroni pojazd i wszystkie przechowywane w garażu przedmioty, a nawet część mieszkalną, jeśli istnieje do niej wejście przez garaż. Jest to inwestycja na lata, powinna więc być trwała i odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, od trzaskającego mrozu aż po upał.

Nie wysiadaj, użyj pilota

O wygodzie korzystania z bramy, czy to wjazdowej, czy garażowej, decyduje także automatyka. Takie systemy umożliwiają nie tylko otwieranie i zamykanie bramy pilotem, ale również programowanie. Brama może samoczynnie otwierać się i zamykać w określonych godzinach.

Automatyka może znaleźć zastosowanie w każdym rodzaju bramy, a więc także w bramach skrzydłowych. Czułość odbiorników jest tak duża, że kierowca może otworzyć bramę jeszcze z odległości kilkuset metrów. Wjedzie wtedy na posesję bez konieczności zatrzymywania się pod bramą. Równie wygodny może być wjazd i wyjazd z garażu: wysiadanie z samochodu należy już do przeszłości, dziś wystarczy nacisnąć przycisk pilota. Automatykę można zamontować nie tylko w nowej, ale także już istniejącej bramie wjazdowej.