Bramy garażowe – krótki poradnik.

brama garażowa
Materiał partnera

Garaż jest niezwykle ważnym elementem każdego budynku wielorodzinnego lub domu, gdyż daje możliwość zabezpieczenia auta przed działaniem warunków atmosferycznych. Garaż to także w wielu przypadkach niezawodny sposób na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Jeśli zależy nam na tym, aby garaż właściwie spełniał swoją rolę, należy wyposażyć go w odpowiedni mechanizm jakim jest brama garażowa.

Szczególny rodzaj drzwi zamykających wjazd do garażu – tak właściwie brzmi definicja bramy garażowej. Co prawda, chociaż jej rozmiar znacząco różni się od klasycznych drzwi, to łączy je ta sama funkcja, jaką jest zabezpieczenie mienia znajdującego się wewnątrz, ochrona przed działaniem dynamicznych warunków atmosferycznych oraz izolacja termiczna. Niezwykle zróżnicowana oferta bram garażowych, daje klientom szeroki wybór produktów skrojonych na miarę ich potrzeb i oczekiwań. w ten sposób każdy znajdzie odpowiedni model bramy garażowej. Bramy uchylne, segmentowe lub rolowane – różnorodność systemów montażu i technicznych rozwiązań pozwala dobrać idealny model bramy do najbardziej nietypowego garażu. W zależności od wysokości, lokalizacji i walorów estetycznych garażu wybór konkretnego modelu będzie podyktowany innymi parametrami technicznymi.

Bramy garażowe – gwarancja bezpieczeństwa

Rolą bram garażowych jest nie tylko ograniczenie dostępu do Twojego garażu osobom niepożądanym. Tego rodzaju bramy skutecznie chronią wnętrze przed intensywnymi podmuchami wiatru, ale też są doskonałym miejscem na przechowywanie opon, narzędzi i warsztatowych akcesoriów. Montaż bramy pozwoli stworzyć Ci zamkniętą przestrzeń o różnym przeznaczeniu, poza tym zyskujesz pewność, że optymalnie zabezpieczasz swoje mienie oraz miejsce do przechowywania auta.

Na polskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram garażowych. Na tle innych wyróżnia je sposób ich budowy oraz ilość wymaganego miejsca. W sklepach oferowane są produkty dedykowane większym i mniejszym garażom, dzięki czemu z łatwością odnajdziesz modele przeznaczone do jednorodzinnego domu oraz budynku wielorodzinnego.

Bramy uchylne garażowe

Bramy uchylne a także bramy segmentowe to najbardziej popularne rozwiązania, po które sięgają klienci. Z uwagi na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania bramy dwuskrzydłowe zostają stopniowo wypierane przez modele jednodrzwiowe.

Bramy do garażu charakteryzuje niezwykle wytrzymała konstrukcja wykończona estetycznie z dbałością o detale. To produkty trwałe, solidne i bardzo funkcjonalne, gdyż z łatwością dopasujesz je nie tylko do wymiarów wjazdu do garażu ale też przestrzeni pod sufitem. Z uwagi na szeroką ofertę kolorystyczną możesz dopasować kolor bramy garażowej do fasady budynku.

Bramy garażowe dla Twojego bezpieczeństwa

Zarówno bramy uchylne jak i segmentowe dostępne są na polskim rynku w wersji manualnej i automatycznej. Zatem ich montaż będzie podyktowany Twoimi indywidualnymi preferencjami. Szukając najlepszego zabezpieczenia wjazdu do garażu sięgaj wyłącznie do sprawdzone i rekomendowane bramy garażowe.

Bramy uchylne są najpopularniejszym rozwiązaniem z dostępnej oferty bram garażowych. Najczęściej stanowi je pojedynczy element wykonany z blachy falistej, która znana jest ze swej wytrzymałości, trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Na konstrukcję bramy uchylnej składają się również elementy wykonane z tworzywa sztucznego, do których należą uchwyty – ułatwiające manualne otwieranie bramy garażowej w przypadku braku automatycznego sytemu zamykania i otwierania lub braku prądu.

Uchylne i segmentowe bramy garażowe

Bramy uchylne doskonale chronią przed ewentualną kradzieżą a także przed porywistymi podmuchami wiatru. Ich otwieranie jest niezwykle proste, podobnie jak sam montaż i konserwacja. Jeśli po latach użytkowania na powierzchni bramy dojdzie do łuszczenia się farby lub zapragniesz zmienić jej kolor – wystarczy ją pomalować!

Bramy garażowe uchylne są jednym z najtańszych rozwiązań dostępnych na rynku. Z uwagi na to, że nie są zabezpieczone przed wilgocią, ich właściwości termoizolacyjne również będą stosunkowo niewielkie, ponadto ich montaż będzie wymagał większej ilości miejsca przed samym garażem oraz pod sufitem wewnątrz garażu.

Dzięki systemowi uszczelek i zawiasów, bramy garażowe gwarantują doskonałe właściwości termoizolacyjne, skutecznie chronią przed zmianami temperatur, a dzięki dolnej uszczelce, którą często wykończone są bramy garażowe idealnie przylegają do podłoża. Na tle innych bram, bramy segmentowe wyróżnia również system automatycznego otwierania i zamykania, w jaki modele tego typu są wyposażone. Co więcej, w przypadku awarii zasilania możliwe jest ręczne otwarcie. Zazwyczaj w modelach bram segmentowych nie montuje się zewnętrznych zamków, jak to ma miejsce w przypadku bram uchylnych. Ich naprawa będzie wymagała zatrudnienia fachowca, gdyż w przypadku uszkodzenia uszczelek, trudno będzie je samodzielnie wymienić. Więcej rodzajów bram garażowych odnajdziesz na https://dopasujrolety.pl/10-bramy-i-kraty