Psst! Kliknij tutaj i przeczytaj o technice gotowania SLOW COOKING.
budynek wolnostojący z garażami

Planujesz budowę lub wykończenie garażu? Sprawdź 2 najważniejsze parametry, aby wybrać idealną bramę garażową.

Wybór bramy garażowej należy do jednego z najważniejszych przy wyposażaniu części przynależnych do strefy mieszkalnej domu. Dobrej jakości brama, odpowiednio dobrany napęd oraz wykwalifikowany producent pozwolą zapewnić bezpieczeństwo pozostawionego w garażu samochodu, ale i całego domu. Jeśli nie posiadasz garażu wolnostojącego, bezpośrednio z niego można wejść bowiem do domu, co stwarza potencjalne ryzyko włamania. Przeczytaj nasz poradnik się, a dowiesz się, jaka brama będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia oraz jak dobrać jej parametry.

1. Brama segmentowa czy rolowana?

2. Jaki napęd bramy wybrać?

Brama segmentowa czy rolowana?

Aby wybrać odpowiedni rodzaj bramy, musisz zastanowić się nad kilkoma warunkami lokalowymi:

  • wielkość garażu
  • zagospodarowanie przestrzeni
  • ilość miejsca na podjeździe
  • wysokość nadproża

Znając te parametry, możesz podjąć decyzję, jaki rodzaj bramy oraz producent będzie dla Ciebie odpowiedni.

  1. Brama segmentowa, jak sama nazwa wskazuje, składa się z paneli połączonych ściśle w jeden segment, który w czasie zamykania i otwierania bramy porusza się w całości na specjalnych zawiasach umieszczonych w prowadnicach. Jest to uniwersalne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga długiego podjazdu, a otwór wjazdowy może mieć dowolny kształt. Niewątpliwym plusem jest również fakt, że wewnątrz segmentu brama posiada warstwę pianki, która pełni funkcję docieplającą, dzięki czemu dom niepotrzebnie się nie wychładza. Brama segmentowa wymaga wolnej przestrzeni pod sufitem oraz 15 – 25 cm nadproża. Więcej o bramach segmentowych przeczytasz tutaj: www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-segmentowe.
  2. Brama rolowana to urządzenie, które działa na zasadzie kurtyny, rolowanej na specjalny wał nawojowy umieszczony w kasecie. Dzięki takiemu mechanizmowi działania, brama rolowana pozwoli zaoszczędzić miejsce, sprawdzi się zatem przy mniejszych przestrzeniach, nie zajmując miejsca pod sufitem. Ciekawą zaletą bramy rolowanej jest wmontowana przy kasecie korba, która umożliwi bezproblemowe otwarcie bramy nawet w sytuacji awarii prądu, dzięki czemu zawsze masz pewność, że dostaniesz się do garażu.

Jaki napęd bramy wybrać?

Rodzaje napędów bram garażowych nie są podzielone na oddzielne kategorie. Każda brama posiada podobny napęd, różniący się natomiast parametrami. Podstawowe współczynniki, na które należy zwrócić uwagę to przede wszystkim: prędkość przesuwu, siła ciągu oraz rodzaj sterowania.

Jeśli masz wątpliwości, jaki rodzaj bramy oraz napędu będzie dla Ciebie idealny, nasi pracownicy chętnie służą pomocą w wyborze. Odwiedź nas na http://www.roletyalu.pl/kategoria/bramy i wybierz bramę, która posłuży Ci na długie lata.

Przeczytaj też