Łóżka dla dzieci – jakie wybrać?

Urządzanie pokoi dziecięcych to spore wyzwanie. Aranżując je powinniśmy uwzględnić miejsce na zabawę, naukę oraz wypoczynek. Ale jak to zrobić jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca? Rozwiązaniem mogą być odpowiednio dobrane łóżka dla dzieci. W zależności od potrzeb możemy postawić na łóżka z antresolą, łóżka piętrowe albo łóżka domki. Jakie dokładnie łóżka dla dzieci wybrać? Podpowiadamy.

Łóżko z antresolą do małego pokoju

Jeśli pokój naszego dziecka nie należy do zbyt dużych to idealnym rozwiązaniem będzie łóżko z antresolą. Tutaj miejsce do spania znajduje się na górze, a pod nim mamy przestrzeń, którą możemy wykorzystać w kreatywny sposób. Czyli jak? Możemy na przykład przeznaczyć to miejsce jako kącik do zabawy, ale może to być także miejsce do nauki. Niektóre modele łóżek są już dodatkowo wyposażone w biurka, a nawet wygodne regały.

Łóżko z antresolą zazwyczaj wykorzystywane jest w małych pokojach dla dzieci, właśnie tam gdzie potrzebny jest dosłownie każdy centymetr wolnej przestrzeni. Wybierając odpowiednie należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Bardzo ważne jest aby łóżko na antresoli było bezpieczne. Powinno ono posiadać solidną barierkę, która uniemożliwi upadek z wysokości. Warto także zwrócić uwagę na drabinkę. Jej szczebelki powinny charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością.

Podwójna rola jaką spełnia taki mebel sprawia, że łóżka z antresolą stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Przestrzeń pod łóżkiem pozwala dziecku na większe skupienie podczas nauki, a spanie na górze… cóż, chyba każdy z rodziców będąc w wieku swojej pociechy marzył o spaniu na piętrze.

Łóżka podwójne dla brata, siostry

Łóżka wysuwane dla rodzeństwa, czy dla gościa to pomysł, dzięki któremu także możemy oszczędzić sporo miejsca. Przestrzeń na dodatkowe łóżko może być wykorzystana jako miejsce do zabawy w czasie dnia, natomiast wieczorem z łatwością przeistoczy się w wygodnie miejsce do spania.

Łóżko podwójne może być z powodzeniem wykorzystywane codziennie przez rodzeństwo lub od czasu do czasu gdy nasza pociecha zapragnie zaprosić na jedną noc przyjaciela, przyjaciółkę. To także wygodne rozwiązanie dla osób, które często odwiedza daleka rodzina z dzieckiem albo dla samych rodziców, gdy dziecko boi się samo zasnąć.

Łóżko domek dla przyjemnego snu oraz dla dobrej zabawy

Łóżko domek posiada wiele ciekawych funkcji. W zależności od potrzeb możemy wybrać łóżka domki z antresolą, łóżka domki dwuosobowe, a nawet trzyosobowe oraz klasyczne pojedyncze łóżka domki.

Łóżko domek w ciągu dnia będzie pierwszorzędnym placem zabaw, a nocą zamieni się w przytulne miejsce do spania. Dodatkowym atutem jest nietuzinkowy wygląd takiego łóżka. Mebel w kształcie domku z pewnością odnajdzie się w pokojach dla dzieci urządzonych w bardzo lubianej u nas skandynawskiej stylistyce.

Łóżka piętrowe dla rodzeństwa.

Ten rodzaj łóżek dla dzieci dedykowany jest rodzeństwom, które dzielą wspólny pokój. Łóżka piętrowe przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić sporo przestrzeni w pokoju. Dodatkowym plusem jest to, że każde dziecko ma trochę więcej swojej prywatności podczas snu. Dzięki łóżku piętrowemu nie trzeba już walczyć ze starszym bratem o większy kawałek kołdry.

Łóżka piętrowe to bardzo popularne rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdym pokoju dziecięcym. Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę miejsca to z pewnością warto rozważyć zakup takiego mebla.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem łóżka dla dzieci?

W ostatnich czasach bardzo modne są zakupy przez internet. Nic w tym dziwnego. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne i pozwalające zaoszczędzić sporo cennego czasu. Warto jednak wybrać taki sklep internetowy z meblami dla dzieci, który cieszy się dobrymi opiniami oraz oferuje możliwość zwrotu zakupionych produktów w przypadku gdy mebel nie spełni naszych oczekiwań.

Gdy znajdziemy już odpowiedni sklep internetowy oraz wybierzemy właściwy rodzaj łóżka dla dzieci to zwróćmy uwagę na kilka podstawowych kwestii.

Czym powinno charakteryzować się dobre łóżko dla dziecka?

  • łóżko powinno posiadać zaokrąglone krawędzie aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy
  • do malowania łóżek powinno używać się ekologicznych lakierów antyalergicznych
  • lite drewno sprawi, że łóżko będzie trwalsze
  • łóżka na piętrze powinny posiadać solidną barierkę zabezpieczającą przed upadkiem
  • łóżka na piętrze powinny posiadać solidną drabinkę
  • konstrukcja łóżka powinna być stabilna

Jak sami widzicie wybór odpowiedniego łóżka nie jest aż taki trudny jak mogłoby się wydawać. Ważne jest aby nowo nabyty mebel był bezpieczny dla naszej pociechy, solidnie wykonany i wygodny. Przed zakupem warto też przeanalizować jakiego typu łóżko będzie najbardziej odpowiednie. Jeśli mamy mało miejsca w pokoju to warto postawić na łóżko dla dzieci z antresolą, dla rodzeństwa najlepszym rozwiązaniem będzie łóżko piętrowe, a gdy mamy większy pokój możemy rozważyć zakup łóżka podwójnego. Za to dla dzieci uwielbiających zabawę w pokoju idealnym będzie łóżko domek.