Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Materace z pianki termoelastycznej są stosunkowo nowym rodzajem materacy, ale pomimo tego stają się coraz bardziej popularne na polskim rynku, a producenci materacy coraz częściej mają je w swojej ofercie. Materace termoelastyczne są coraz częściej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych materacy bonelowych (sprężynowych). A na czym polega “wyjątkowość” takich materacy?

 

Pianka termoelastyczna

Pianka termoelastyczna, nazywana także pianką leniwą charakteryzuje się tym, że jest termo-wrażliwa – odkształca się wolniej niż pianka wysoko plastyczna i reaguje na temperaturę naszego ciała dostosowując się do jego anatomicznych kształtów. Pianka termoelastyczna redukuje nacisk umożliwiając odpoczynek mięśni – dzięki temu szybciej również zapadamy w sen i odprężamy się – używając tych materacy rzadziej zmieniamy pozycję snu, co znacznie wpływa na jego jakość. Materac piankowy również dobrze wpływa na kręgosłup, zapewniając mu odpowiednie podparcie.

reklama magazyn lifestyleowy

Dla kogo najlepsze są materace z pianki termoelastycznej?

Materace z pianki termoelastycznej zalecane są przede wszystkim osobom, które są w trakcie rekonwalescencji bądź doznały jakichś urazów. Materace te są również polecane osobom mającym problemy ze stawami (np. stany zapalne stawów) oraz kobietom w okresie ciąży i połogu – pianka termoelastyczna układa się wokół ciała zapewniając przyszłej matce relaksujący i komfortowy sen.

Materace piankowe termoelastyczne są też idealne dla dwóch osób korzystających z jednego materaca, gdyż pianka termoelastyczna amortyzuje ruchy wykonywane podczas snu (wiercenie się, kręcenie) zapewniając spokojny sen obydwu osobom. Amortyzacja jest skuteczniejsza niż w przypadku pozostałych typów materacy.

A jakie są minusy materacy termoelastycznych?

Materace termoelastyczne nie są polecane osobom o wysokiej wadze, które lubią spać na brzuchu – gdyż tego typu materac nie zapewni im odpowiedniego komfortu snu. Minusem materacy termoelastycznych jest również ich cena – nierzadko jest ona wyższa w porównaniu z cenami materacy sprężynowych czy kieszeniowych.

Współpraca przy artykule:  Naspen posiadający w swojej ofercie bardzo dobre materace.