Materace z pianki termoelastycznej.

Materace z pianki termoelastycznej są stosunkowo nowym rodzajem materacy, ale pomimo tego stają się coraz bardziej popularne na polskim rynku, a producenci materacy coraz częściej mają je w swojej ofercie. Materace termoelastyczne są coraz częściej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych materacy bonelowych (sprężynowych). A na czym polega „wyjątkowość” takich materacy?

 

Pianka termoelastyczna

Pianka termoelastyczna, nazywana także pianką leniwą charakteryzuje się tym, że jest termo-wrażliwa – odkształca się wolniej niż pianka wysoko plastyczna i reaguje na temperaturę naszego ciała dostosowując się do jego anatomicznych kształtów. Pianka termoelastyczna redukuje nacisk umożliwiając odpoczynek mięśni – dzięki temu szybciej również zapadamy w sen i odprężamy się – używając tych materacy rzadziej zmieniamy pozycję snu, co znacznie wpływa na jego jakość. Materac piankowy również dobrze wpływa na kręgosłup, zapewniając mu odpowiednie podparcie.

Dla kogo najlepsze są materace z pianki termoelastycznej?

Materace z pianki termoelastycznej zalecane są przede wszystkim osobom, które są w trakcie rekonwalescencji bądź doznały jakichś urazów. Materace te są również polecane osobom mającym problemy ze stawami (np. stany zapalne stawów) oraz kobietom w okresie ciąży i połogu – pianka termoelastyczna układa się wokół ciała zapewniając przyszłej matce relaksujący i komfortowy sen.

Materace piankowe termoelastyczne są też idealne dla dwóch osób korzystających z jednego materaca, gdyż pianka termoelastyczna amortyzuje ruchy wykonywane podczas snu (wiercenie się, kręcenie) zapewniając spokojny sen obydwu osobom. Amortyzacja jest skuteczniejsza niż w przypadku pozostałych typów materacy.

A jakie są minusy materacy termoelastycznych?

Materace termoelastyczne nie są polecane osobom o wysokiej wadze, które lubią spać na brzuchu – gdyż tego typu materac nie zapewni im odpowiedniego komfortu snu. Minusem materacy termoelastycznych jest również ich cena – nierzadko jest ona wyższa w porównaniu z cenami materacy sprężynowych czy kieszeniowych.

Współpraca przy artykule:  Naspen posiadający w swojej ofercie bardzo dobre materace.