Meble ogrodowe Corfu to popularne meble w polskich ogrodach, dlaczego?

Urządzasz ogród, taras albo… balkon i nie wiesz, na jakie meble się zdecydować? Mamy dla ciebie podpowiedź – to zestawy z kolekcji Corfu producenta Curver. Zobacz, co sprawia, że są tak chętnie wybierane oraz w jakich konfiguracjach możesz je kupić.

Meble ogrodowe Corfu

Meble ogrodowe Corfu marki Curver są wyjątkowo lubiane Polaków, ponieważ cechują się wytrzymałością, wygodą, a także bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Wykonane są z tworzywa, które przypomina technorattan, nie tylko pod względem wyglądu, ale również i trwałości. A przy tym ich cena jest niższa niż zestawów technorattanowych.

Meble ogrodowe marki Curver z serii Corfu są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Mogą być przechowywane na dworze podczas deszczu, a także mrozów. Nie blakną pod wpływem promieni słonecznych, będą więc dobrym wyborem na niezadaszony taras.

Co jeszcze jest istotne? Nie chłoną wilgoci, ani też nie wnikają w nie plamy. Ich czyszczenie jest bardzo proste, wystarczy woda z dowolnym detergentem (może to być nawet płyn do naczyń).

Zestawy mebli Corfu

Meble ogrodowe Corfu zwykle dostępne są w przystępnych cenowo zestawach, zawierających różne konfiguracje. Ale zanim do nich przejdziemy, mamy dobrą informację dla tych osób, które wolą sami skompletować swój zestaw. Można kupić wyłącznie wygodną kanapę czy praktyczne stoły.

Najchętniej zamawiane są proste zestawy składające się ze stołu ogrodowego oraz sześciu lub ośmiu krzeseł. Tu od razu podpowiadamy, że dostępny jest taki komplet z parasolem ogrodowym, który będzie stanowić ochronę przed słońcem w upalny dzień.

Wolisz coś wygodniejszego? Sprawdź meble ogrodowe Corfu ze stołem lub stolikiem kawowym oraz fotelami wyposażonymi w miękkie poduchy. A gdy możesz sobie pozwolić na bardziej rozbudowaną aranżację, postaw na komplety z kanapami/sofami ogrodowymi oraz fotelami. Do każdego z nich dołączone są poduszki, których pokrowce pokrywane są warstwą ochronną, odporną na wilgoć, wnikanie brudu.

Jak wybrać meble do ogrodu?

A co tak naprawdę sprawia, że seria Corfu tak często gości w polskich ogrodach? Jej różnorodność, dzięki której dostępnych jest wiele kolekcji, różniących się między sobą kolorystyką, wyglądem oraz konstrukcją. I tak oferowane są m.in. meble Corfu Fiesta, Corfu Max Box, Corfu Duo, Corfu Fiesta Family czy Corfu Provence Caffe.

Jak je wybrać?

Najpierw zastanów się, do czego najczęściej przeznaczone będą meble. Planujesz spożywać posiłki na dworze? A może potrzebujesz tylko strefy relaksu? Następnie przemyśl, gdzie je postawisz oraz ile maksymalnie miejsca mogą zajmować. To często weryfikuje, czy kanapa ogrodowa wraz z pasującymi fotelami to na pewno dobry pomysł. Oczywiście, w tym wypadku ważna będzie także ilość domowników.

Na tej podstawie wypisz wszelkie możliwe konfiguracje, a potem przejdź do przeglądania tych zestawów, które odpowiadają twoim potrzebom.

Na końcu zdecyduj się na stylistykę oraz kolorystykę. Choć wszystkie meble Corfu są eleganckie, część z nich nadaje wakacyjnego, a część bardziej oficjalnego klimatu. Dostępne są też w różnych kolorach, od białego, przez szarości i beże, aż po grafit i głęboki brąz. Na koniec chcielibyśmy zauważyć, że jeśli od zawsze marzą ci się białe meble ogrodowe, ale bałeś się na nie zdecydować ze względów praktycznych, to wcale nie musisz się dłużej wstrzymywać. Jak już wspominaliśmy, meble Corfu są proste w czyszczeniu, nie wymagają konserwacji, a więc długo zachowują swój kolor.