Ogród pełen roślin oczyszczających powietrze. Czy to wystarczy?

Filtracja powietrza jest ważna, ponieważ ciągłe wdychanie zanieczyszczeń, to ogromne zagrożenie dla organizmu. W Polsce problem z zanieczyszczeniami, a także smogiem jest wyraźnie odczuwalny. Co ważne to nie tylko zagrożenie w dużych miastach, ale także w niewielkich miejscowościach, czy nawet wsiach.
Skuteczna filtracja powietrza przy wykorzystaniu najlepszych metod może zapewnić komfort bezpiecznego oddychania w miejscach, w których spędzamy najwięcej czasu. Jak skutecznie filtrować powietrze domowymi sposobami i czy to wystarczy?

Domowe sposoby na filtrację powietrza- rośliny

Tak jak często bywa również w przypadku filtracji powietrza można sięgnąć po domowe sposoby, dzięki którym niewielkim kosztem poprawimy jakość powietrza, np w domu czy mieszkaniu. Rośliny to od wieków znana metoda na sterylizację powietrza w danym pomieszczeniu. Oczywiście niektóre z roślin wykazywać będą większą zdolność do absorpcji zanieczyszczeń, wśród nich są między innymi:

  • Palma koralowa
  • Paprotka
  • Sansewieria gwinejska
  • Bluszcz pospolity
  • Anturium
  • Chryzantema wielkokwiatowa
  • Dracena odwrócona

To tylko kilka z roślin, które przyczynią się do filtracji powietrza. Ważne jest jednak to, że rośliny są w stanie eliminować jedynie tzw. zanieczyszczenia gazowe, co czyni je całkowicie nieskutecznymi w walce z zanieczyszczeniami pochodzącymi ze smogu. Dlatego też będą one niewystarczającym sposobem na uzyskanie idealnej filtracji. Rośliny, czyli domowe sposoby najlepiej połączyć z najlepszym oczyszczaczem powietrza, jak SHARP FP-J60EUW oczyszczacz powietrza. Tylko wówczas filtracja będzie na wysokim poziomie, a zanieczyszczenia staną się niegroźne.

Oczyszczacz powietrza wygodna i najskuteczniejsza metoda filtracji powietrza

Oczyszczacz powietrza to jedyna praktycznie 100% metoda filtracji powietrza, dzięki której eliminowane są szkodliwe zanieczyszczenia nie tylko te gazowe, ale także te pochodzące ze smogu, jak pyły zawieszone. Oczyszczacze powietrza to zdecydowanie nowoczesne i rozwinięte technologicznie urządzenia, które znajdują zastosowania nie tylko w prywatnych domach, ale także szkołach, przedszkolach, gabinetach lekarskich, czy pomieszczeniach biurowych. Najlepsze oczyszczacze powietrza działają nie tylko skutecznie ale także cicho nie zakłócający spokoju domowników, pracowników, czy klientów.

Kupując pierwszy oczyszczacz powietrza należy zwrócić uwagę na powierzchnię oczyszczania i wydajności te parametry dopasować do konkretnego pomieszczenia w którym zamierzamy umieścić urządzenie. Tak jak już wspomniano najlepsze oczyszczacze pracują cicho, dlatego też ten parametr jest na tyle ważny, że warto zwrócić na niego uwag. Ponadto w profesjonalnych sklepach znajdziemy urządzenia z funkcją jonizacji a także funkcją nawilżania, tego typu urządzenie to dobry przykład urządzeń 3 w 1 które jednocześnie oczyszczając powietrze, jonizują je i nawilżają. Inwestycja w dobrej klasy oczyszczacz powietrza jak np. SHARP FP-J60EUW oczyszczacz powietrza to inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl