Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Projekt przedszkola od XY Studio.

nowoczesne przedszkole, dziedziniec

„Żółty Słonik” to przedszkole zaprojektowane przez architektów z XY Studio. Nowoczesna bryła oraz innowacyjne rozwiązania to główne cechy charakterystyczne tego obiektu. Jest się czym chwalić, bo projekt z Ostrowi Mazowieckiej został nominowany do prestiżowej nagrody Building of The Year w konkursie ArchDaily!

W tym projekcie nic nie dzieje się przypadkowo. Centralnym punktem obiektu przedszkolnego „Żółty Słonik” jest wewnętrzny dziedziniec na którym rośnie drzewo. Daje ono przyjemny cień w upalne dni. Przed wiatrem osłaniają skrzydła budynku, a od północnej strony dziedziniec domyka zadaszona altana. Dzięki temu dzieci mogą długo i bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu.

[alert type=white ]Zastosowana na zewnątrz deska kompozytowa Viva Teak z oferty DLH każdego dnia musi sprostać wielu małym nóżkom. Produkt ten łączy zalety drewna i polimerów oraz charakteryzuje się dużą wytrzymałością co zapewnia długie użytkowanie. Materiał można wykorzystać na nawierzchnie ogrodowe: podesty, alejki, pomosty, obrzeża basenów i oczywiście przydomowe tarasy.[/alert]

Dorota Siblińska z pracowni XY Studio.

Aby zatrzeć granice pomiędzy wnętrzem budynku, a otoczeniem architekci połączyli dziedziniec przedszkola z salami dydaktycznymi robiąc przeszklenia korytarzy oraz niskie zadaszenie. Położenie obiektu sprawia, że dociera do niego bardzo duża ilość światła, jednak przy jednoczesnym dużym poziomie zacienienia na dziedzińcu wewnętrznym.

przedszkole_zolty_slonik przedszkole_zolty_slonik_2 przedszkole_zolty_slonik_3 przedszkole_zolty_slonik_4 przedszkole_zolty_slonik_5 przedszkole_zolty_slonik_6

Przeczytaj też