Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Remont łazienki – o czym należy pamiętać?

łazienka

Remont łazienki dla jednych jest wyzwaniem, dla innych – uciążliwym przymusem. Jeśli jednak chcesz zmienić oblicze swojej łazienki nie musisz od razu decydować się na kompleksowy, kosztowny remont. Wystarczy zmiana kilku elementów, by przestrzeń stała się nowoczesna i odświeżona. Jak więc zaplanować remont łazienki? Na czym się skupić? O czym warto pamiętać? Podpowiadamy.

Istnieje wiele powodów, aby wyremontować łazienkę w domu, szczególnie jeśli jej aranżacja nie jest już ani modna, ani wygodna. Może oszczędzałeś na chwilę, aby Twoje marzenia o łazience się spełniły, a może napotkałeś problemy techniczne, przez co remont jest konieczny. Niezależnie od tego, z jakich powodów remontujesz łazienką, pamięta o kilku istotnych krokach.

Niezależnie od motywacji, kiedy jesteś w końcu gotowy do remontu tej łazienki trzeba być przygotowanym na tajniki planowania przebudowy łazienki.

Zanim rozpocznie się rozbiórka, zapoznaj się z naszym przewodnikiem poniżej. Będziemy wskazywać planowanie projektu, techniki inspiracji, pomysły na projekt i wskazówki, jak przetrwać proces renowacji. Dzięki naszym wskazówkom remont stanie się łatwiejszy i mniej stresujący.

Po pierwsze – projekt

Zanim zaczniesz patrzeć na materiały i oferty od wykonawców, zrób krok do tyłu i rozważ swoje inspiracje nowej i ulepszonej łazienki.

Skąd czerpać inspiracje?

Pinterest Jeśli chodzi o przeprojektowanie łazienki, Pinterest jest Twoim nowym najlepszym przyjacielem. Przeglądaj tablice, które szczegółowo opisują schematy projektowe i pomysły na projekty, a następnie wykorzystaj je do stworzenia listy swoich priorytetów.

Oglądaj programy wnętrzarskie: W telewizji i Internecie znajdziesz mnóstwo fachowców, którzy w swoich programach dzielą się swoimi pomysłami, patentami i inspiracjami. Może warto z nich skorzystać?

Porozmawiaj z projektantem wnętrzz: Kto lepiej zaplanuje przeprojektowanie łazienki niż profesjonalista? Zarezerwuj sesję z projektantem wnętrz i uzyskać kilka opinii na temat swojej obecnej przestrzeni łazienkowej. Projektant wnętrz może dostarczyć bezcennych porad, które wpłyną pozytywnie na Twoje plany projektowe.

Pamiętaj, by podczas remontu wykorzystywać jedynie najlepsze materiały i narzędzia. To sprawi, że prace będą przebiegać pomyślnie, a czas remontu skróci się. Postaw na najwyższej jakości sprzęt i produkty, takie jak rura piecowa, szlifierka kątowa z regulacją obrotów Makita czy gwoździarka DCN692P2

Miejsca z dużą wilgocią

Nie zapomnij o często pomijanym elemencie: odpowiedniej wielkości wentylatorze wyciągowym w łazience. Bez odpowiedniej wentylacji, wilgoć zostaje uwięziona w zamkniętej przestrzeni. Z biegiem czasu, to wilgotne środowisko staje się idealnym domem dla pleśni i grzybów, a także pozwala farbie, fugom i metalowi niszczeć. Czy już masz wentylator lub dodać jeden w remoncie, upewnij się, że odkurzyć wentylator czysty z pyłu budowlanego i gruzu przed włączeniem wentylatora w nowoczesnej przestrzeni.

Przeczytaj też