Sofa – najbardziej funkcjonalny mebel w Twoim domu.

beżowa sofa pikowana

Wyposażenie pokoju dziennego powinno odzwierciedlać styl właściciela oraz charakteryzować się praktycznością. Sofa jest niezwykle wygodnym siedziskiem, na którym miło można spędzić czas z dobrą książką, odpocząć po ciężkim dniu, zrelaksować przed telewizorem.

Czy łatwo dokonać satysfakcjonującego nas zakupu? Oczywiście, że nie,to byłoby zbyt proste. Istnieje wiele różnych projektów różniących się nie tylko wielkością, stylem, ale także wykorzystanymi podczas produkcji materiałami.

Sofa pełni szereg funkcji w salonie , w którym się znajduje. Poza wspomnianym praktycznym zastosowaniem, stanowi nieodłączny element wystroju pomieszczenia. Bardzo ważny, ze względów zarówno praktycznych jak i estetycznych, jest materiał wykorzystany do wykonana. Chodzi w głównej mierze o wykończenie powierzchni siedzisk i oparć.

W zależności czy jest to gładka skóra, czy tapicerka materiałowa, będzie mniejszy lub większy problem z utrzymaniem czystości oraz zadbaniem o jej stan. Oczywiście najbardziej wyrafinowanym materiałem, dającym odczuć gust właściciela jest naturalna skóra, której charakterystyczny zapach wręcz dodaje uroku mieszkaniu.

Mniej wymagające, bądź po prostu sprzeciwiające się zabijaniu zwierząt osoby, mogą z powodzeniem sięgnąć po sztuczną skórę (tzw. ekologiczną). Czasem spotyka się określenie „skóra z plastikowej krowy”. Współczesne produkty stoją na tak wysokim poziomie, że mniej wprawni użytkownicy, nie zauważą różnicy między skórą naturalną a ekologiczną. Takie powierzchnie wymagają jednak częstej, specjalistycznej impregnacji oraz konserwacji, aby uniknąć przesuszeń i w skrajnym wypadku pęknięć , chociażby na szwach.

Tapicerka materiałowa sprawia wrażenie „cieplejszej” niż skórzana, ale łatwiej ją zabrudzić. Niektóre plamy trudno wywabić podczas prania. Każdy materiał zastosowany do wykończenia sofy ma swoje wady i zalety, ale to od użytkownika zależy jakiego dokona wyboru. Pamiętajcie, że wybieracie mebel dla siebie i to Wasze spojrzenie jest najważniejsze. Nie dajcie omamić się sprzedawcom, którzy będą chcieli przeforsować swoją wizję – przecież Waszego salonu!

Źródło: sofy do salonu – Internum