Sztuka z odzysku – Refresz Dizajn.

Wielbiciele ekologicznego designu oraz miłośnicy stylu retro nie powinni przejść obojętnie obok twórczości Refresz Dizajn – pracowni Maćka Pawelskiego, który tworzy przedmioty wpisujące się w ideę upcyklingu.

Na uznanie zasługuje zdobywająca coraz większą popularność Fotolampa DRUH (którą umieściłem w moim subiektywnym rankingu 10-ciu lamp, które zachwycą każdego). Lampa wykonywana jest na bazie bakelitowego aparatu z lat 50-tych, który zamocowany jest na statywie fotograficznym z lat 60-tych. Fotolampa DRUH miała już swoją premierę w telewizji i została doceniona przez znaną większości z nas Panią Gadżet.

refresz_dizajn-lampa_aparat_3

refresz_dizajn-lampa_aparat_2

refresz_dizajn-lampa_aparat_pani_gadzet_4

Drugim hitem Maćka Pawelskiego jest seria teleLAMPAfonów, które zostały wykonane z kultowych aparatów telefonicznych z czasów PRL.

refresz_dizajn-lampa_telefon_1

refresz_dizajn-lampa_telefon_2

Propozycje Refresz Dizajn skierowane są przede wszystkim dla osób, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania w stylu retro. Autor ocala stare przedmioty od zapomnienia i nadaje im zupełnie nową funkcję. Fotolampy DRUH i teleLAMPAfony świetnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu retro i vintage. Prace Refresz Dizajn były z powodzeniem wystawiane m.in. na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz na wystawie Designed in Poland w Brukseli.