Unikatowe plakaty od HOP Design.

plakat bałtyk

Konrad Hulak i Kinga Chmielarz z HOP Design  są odpowiedzialni za pomysł limitowanej serii plakatów, a autorem projektu graficznego jest Bartek Bojarczuk aka Illcat. Kolekcja HOP Design przedstawia pejzaże Tatr, Bałtyku oraz Puszczy Białowieskiej.

Grafiki zaprojektowane przez Bartka Bojarczuka są wyrazem nostalgii do polskich landszaftów sprzed lat. Aby nadać im pierwotnej oraz surowej formy Illcat połączył grafikę cyfrową z powracającymi obecnie do łask kolażami. Ostateczny efekt został uzyskany dzięki narzędziom cyfrowym (skanery, farby) oraz dzięki technikom cyfrowym – była to między innymi wielokrotna rasteryzacja w różnych rozdzielczościach. Cała seria to 7 plakatów, która została zaprojektowana dla trzech różnych marek. Kolekcja HOP Design przedstawia krajobrazy Tatr, Bałtyku oraz Puszczę Białowieską.

unikatowy_plakat_hop_design3

[alert type=white ]”Wybrane miejsca są jak archetypy spokoju, wolności i siły natury. Ich prezentacja odbiega od obecnej rzeczywistości, gdzie możemy spodziewać się cywilizowanej i zorganizowanej turystyki. Obecnie te miejsca są uporządkowane, posiadają wytyczone szlaki, ścieżki rowerowe i tablice z QR-kodami do aplikacji. Choć wszystkie te nowości ułatwiły nam wypoczynek, to nostalgia za tymi magicznymi czasami pozostała”.[/alert]

– opowiada Konrad Hulak, który wraz z Kingą Chmielarz są odpowiedzialni za pomysł serii plakatów.

unikatowy_plakat_hop_design4 unikatowy_plakat_hop_design6 unikatowy_plakat_hop_design5 - Kopia

Wszystkie plakaty są unikatowe. Poszczególne wzory zostały wypuszczone w limitowanej liczbie zaledwie stu sztuk. Dodatkowo każdy z plakatów został ponumerowany oraz posiada sygnaturę autora. Jest to więc, dla miłośników polskich grafik i plakatów, nie lada gratka. W końcu, poza wartością artystyczną, plakaty posiadają  także wartość kolekcjonerską.

unikatowy_plakat_hop_design2

Plakaty z tej serii charakteryzują się najwyższą jakością. Technologia wydruku to sitodruk. Zastosowano ekologiczny papier o wysokiej gramaturze, który idealnie nadaje się się do czarno-białych wydruków. Jego filcowa struktura cechuje się niezwykle urozmaiconą gamą odcieni. Dodatkowym atutem papieru są ekologiczne wtrącenia.

unikatowy_plakat_hop_design1