Wiosenne inspiracje: jak za pomocą ozdób wprowadzić wiosnę do mieszkania?

Na tegoroczną wiosnę trzeba było ciut dłużej czekać, ale w końcu nadeszła. Wiosna to idealna okazja do tego, żeby nieco odświeżyć mieszkanie. I nie trzeba od razu przeprowadzać kosztownego remontu – wystarczy zdecydować się na kilka przemyślanych ozdób, a wiosenny klimat szybko zagości w naszym wnętrzu.

Kwitnące kwiaty, zieleń i słońce sprawiają, że chcemy, aby w pomieszczeniach również zagościła wiosna. Tylko w jaki sposób to osiągnąć? Jak zaznacza salon meblowy Mebest z Poznania, ozdoby i dodatki to idealna opcja dla osób, które pragną nieco odmienić swoje mieszkanie, ale nie mają sił na wielki remont albo kłopotliwe przemeblowanie. Wiosenną atmosferę we wnętrzu można bowiem wprowadzić bez wielkich rewolucji – czasami wystarczy jeden, nawet niewielki drobiazg, żeby w naszym mieszkaniu dało się poczuć powiew świeżości.

Postaw na lekkość

Nastała wiosna? Czas zmienić firany i zasłony na lżejsze i bardziej przejrzyste. Najlepiej, żeby były one przy okazji utrzymane w jasnych barwach. Takie rozwiązanie sprawi, że w naszym mieszkaniu zagości więcej światła. Jeżeli jest go jednak nadal za mało, to możemy zdecydować się na powieszenie lustra – jego tafla będzie odbijać promienie słoneczne i rozjaśniać wnętrze. Ponadto w salonie warto położyć kilka nowych poduszek o soczystych kolorach i ciekawych wzorach. Rzecz jasna idealnie sprawdzą się wzory i motywy, które w jakiś sposób nawiązują do natury, np. liście, kwiaty, ptaki, ważki czy motyle.

 

Wnętrze w wiosennym klimacie da się uzyskać dzięki stylowym ozdobom. Ale nie istnieje chyba lepszy sposób na wprowadzenie wiosny do wnętrza niż dekoracja w postaci żywych roślin. Dlatego koniecznie zadbajmy o kilka roślin doniczkowych. W przypadku kuchni można połączyć przyjemne z pożytecznym – doniczki ze świeżymi ziołami będą nie tylko stanowić atrakcyjną dekorację, ale także wzbogacą wszystkie nasze posiłki. Nie jesteś miłośnikiem roślin doniczkowych? Nic nie szkodzi – w takim wypadku postaw na cięte kwiaty. Zapach unoszący się w mieszkaniu będzie zniewalający, a i wnętrze wyda się bardziej przytulne. Nie musisz nawet kupować kosztownych wazonów, bo do ustawiania kwiatów możesz wykorzystać naprawdę nietypowe pojemniki: całkiem oryginalny efekt gwarantują m.in. butelki po winie.

Ozdoby, dodatki, detale

W mieszkaniu warto zawiesić dekoracyjne przedmioty, które nawiązują tematycznie do wiosny, np. ramkę z kolorowym motylem albo stroik z ptaszkiem siedzącym w kółeczku. Dobrym pomysłem na wiosenne odświeżenie wnętrza bez wielkich nakładów finansowych są też ozdoby z papieru: kwiaty, ptaki i motyle. Do wspólnej pracy nad ozdobami warto zaprosić najmłodszych domowników – dla maluchów będzie to na pewno świetna zabawa, a dla rodziców okazja do spędzenia wolnego czasu z pociechami.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby pokusić się o zmianę wyglądu naszych mebli wypoczynkowych. Nie oznacza to, że musimy pozbyć się starego kompletu, a w jego miejsce wstawić nowy. Zdecydowanie łatwiejszym, a przy tym o niebo tańszym sposobem na odświeżenie umeblowania jest zakup specjalnych pokrowców na sofy, fotele czy krzesła.

Pamiętajmy, że ozdoby i dodatki wprowadzają tym większy „zamęt”, im bardziej są kolorowe. Taka żółć i czerwień skutecznie rozjaśni wnętrze i przepędzi nudę, a nam samym zapewni zastrzyk pozytywnej energii.

Zapisz