Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

3 nietypowe zastosowania dla drewnianego regału.

regał na kółku

Drewniane regały już od wielu wieków są niemal obowiązkowym elementem aranżacji milionów mieszkań na całym świecie. Nie można się temu dziwić. Regał drewniany to praktyczny mebel, który zwyczajowo może służyć do przechowywania naszych ulubionych książek, jak i pamiątkowych zdjęć czy też figurek kolekcjonerskich.

Jednak czy zwykłe regały mogą okazać się ciekawe? Jak tchnąć nowe życie w pozornie nudny i całkowicie przeciętny mebel. Odpowiedź na pytanie na pewno będzie dla nas jasna po lekturze tego tekstu.

Regał drewniany jako plac zabaw dla kota? Czemu nie!

Jest to jeden z najciekawszych pomysłów na zagospodarowanie drewnianego regału tak, aby udekorować nudny regał, a jednocześnie wkupić się w łaski naszego czworonożnego pupila. Pomysł wykonania z regału drewnianego plac zabaw, w którym będą bawić się koty może wydawać się trudny do zrealizowania oraz pracochłonny, jednak jedynie pozornie. Przed przystąpieniem do pracy powinniśmy jednak odpowiedzieć sobie na kilka. Czy regał drewniany, którego zamierzamy użyć do zbudowania konstrukcji jest wytrzymały?

Jeżeli nie, powinniśmy zaniechać pomysły tworzenia placu zabaw dla kota z takiego regału, ponieważ pod ciężarem zwierzęcia konstrukcja może się zawalić, narażając tym samym czworonoga na niebezpieczeństwo. Jeżeli upewnimy się, że regał jest bezpieczny i wytrzymały, możemy przystąpić do konstruowania. U samej podstawy koniecznie musi zostać wydrążony otwór, który powinien być nieco większy niż nasz zwierzak.

Podobnie możemy zrobić z każdym kolejnym poziomem na regale, dzięki czemu czworonóg będzie mógł swobodnie wskakiwać na wybrany poziom. Na każdym z nich możemy umieścić różnego rodzaju zabawki, którymi zwierzę będzie mogło się bawić do woli. Dobrym pomysłem będzie również urządzenie miejsca do spania, w którym czworonożni przyjaciele będą mogli na wygodne koce, lub inne akcesoria.

Regał drewniany jako mini-ogród – to bardzo proste!

Kolejnym nie mniej oryginalnym pomysłem na zagospodarowanie regału drewnianego w domu lub mieszkaniu jest urządzenie mini-ogrodu, który nie tylko zachwyci naszych znajomych, ale również pozwoli nam zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, bo przecież powszechnie wiadomo, że nic nie uwalnia od codziennego stresu bardziej niż troszczenie się o własne rośliny. Teoria ta została już wiele lat temu udowodniona naukowo. Regał drewniany, podobnie jak to było w przypadku placu zabaw dla kota, może spełniać funkcję mini-ogrodu jedynie wtedy, kiedy będzie on bardzo wytrzymały.

Jest to szczególnie ważne w przypadku tego pomysłu, ponieważ ziemia, w której zasadzone są rośliny jest obiektywnie bardzo ciężka, a więc cała konstrukcja regalu może się zawalić, doszczętnie niszcząc przy tym nasz mini-ogród. Jeżeli więc jakiekolwiek deski są niestabilne lub chybotliwe, powinniśmy je wymienić lub zaniechać konstruowania mini-ogrodu.

Pierwszym krokiem, który powinniśmy zrobić, jest doczepienie drewnianych lub metalowych siatek w ten sposób, aby każda z półek zamieniła się w coś na kształt koszyka. Następnie umieszczamy dowolne donice, które jednak powinny zapewniać odpowiednio dużo miejsca roślinom, które przecież w przyszłości będą rozrastały się jeśli chodzi o system korzeniowy. Następnym krokiem jest codzienna i konsekwentna pielęgnacja i gotowe! Nasz mini-ogród zachwyca, a my może zrelaksować się po ciężkim dniu.

Regał drewniany jako dzieło artystyczne!

Sztuka rządzi się swoimi prawami, dlaczego więc nie zrobić prawdziwego dzieła sztuki z prostego regału drewnianego? W jakiś sposób? Odpowiedź na to pytanie zależy tutaj tylko i wyłącznie od naszej inwencji twórczej oraz wyobraźni. Regał taki można pomalować w ciekawe wzory, przerobić w taki sposób, aby przypominał jakiś niecodzienny kształt, czy też zbudować z niego prostą rzeźbę, która będzie przedstawiała cokolwiek tylko zapragniemy.

Na pewno taki niecodzienny pomysł pomoże nam uwolnić wewnętrznego artystę, a jednocześnie regał taki stanowić będzie niepowtarzalny dodatek do wystroju naszego mieszkania lub domu. Doskonały sposób, aby wyrazić siebie poprzez aranżacje własnego mieszkania.

Przeczytaj też