Czy warto wybrać osłonę na balkon?

W trakcie urządzania swojego balkonu często naszym celem jest także odgrodzenie się od otoczenia, sąsiadów, czy przechodniów. Całkowicie lub częściowo zasłonięty balkon daje znacznie więcej prywatności, a właściciel może świetnie skryć się przed miejskim zgiełkiem. Osłona na balkon może zostać wykonana samodzielnie – możemy na przykład wykorzystać do tego rośliny rosnące na naszym balkonie. Zdecydowanie forma zasłonięcia balkonu jest jednak dość pracochłonna, a dobry efekt może wymagać wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Można zatem wybrać gotowe rozwiązanie – osłonę balkonową wykonaną z solidnego baneru laminowanego.

Wybierając taką osłonę na balkon nie tylko zadbasz o swoją prywatność, możesz także znacznie poprawić jego wygląd – zarówno od wewnątrz jak i patrząc z zewnątrz. Gotowe osłony balkonowe mogą bowiem posiadać jeden z wielu wzorów – najczęściej nawiązujących do natury. Możesz więc wybrać osłonę z motywem kwiatowym, ze wzorem drewna, a nawet kamiennego muru w starym, klasycznym stylu.

Prosta w montażu i trwałą osłona na balkon

Osłona na balkon w formie banera laminowanego na wymiar posiada oczkowanie. Dzięki niemu wygodnie przymocujesz ją do każdego typu balkon. Oczka rozmieszczone co 50 centymetrów znajdują się w górnej oraz dolnej części osłony. Można przy ich użyciu mocować baner trytkami, sznurkiem lub innym sposobem.

Produkt jest bardzo trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Nawet pomimo działania promieni UV, skrajnych temperatur, czy wystawienia na deszcz i śnieg, osłona na balkon pozostanie estetyczna przez wiele lat. Jest znacznie solidniejsza, niż typowe osłony materiałowe, czy drewniane. Nie wymaga też żadnej konserwacji. Laminowana powierzchnia baneru jest natomiast bardzo prosta w utrzymaniu czystości. Można ją myć, a nawet stosować chemiczne środki.

Którą osłonę na balkon wybrać?

Wybór najbardziej pasującej osłony balkonowej to indywidualna decyzja właściciela mieszkania lub domu z balkonem. Z tego względu sklepu mają szeroką ofertę wzorów do wyboru. Bez problemu wybierzesz więc najbardziej odpowiedni motyw, który dopasuje się do Twoich preferencji. Największa popularnością cieszą się te banery laminowane z motywem drewnianych desek lub z imitacją kamieni. Spory wybór pozwala też na dopasowanie wzoru do rodzaju wykończenia ścian, czy podłogi na balkonie

Motywy osłon na balkon mają naturalny wygląd, dzięki czemu świetnie współgrają z roślinami, drewnianymi skrzynkami na kwiaty, czy innymi elementami aranżacji balkonu.

Jak duża jest osłona na balkon?

Osłony balkonowe są też dostępne w opcji wykonywanej na wymiar. Dzięki czemu świetnie dopasowują się do rozmiarów Twojego balkonu. Przed złożeniem zamówienia wystarczy więc zmierzyć wysokość barierki ochronnej, a także jej długość. Nie trzeba osłaniać całej szerokości balkonu – niektórzy wybierają częściowe zasłonięcie go. Na całej powierzchni laminowanego baneru znajdzie się efektowny nadruk, który najczęściej wykonywany jest metodą solwent lub eko solwent. Do wyboru zamawiającego jest też wykończenie osłony – matowe lub błyszczące.