Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Tarasy, będące fantastycznym miejscem do codziennego wypoczynku najczęściej budowane są z użyciem surowców drzewnych, czyli drewna. Będąc posiadaczem własnego zacisza w postaci tarasu, należy pamiętać o spełnieniu kilka ważnych zasad pielęgnacji i ochrony drewna. Aby odpowiednio zabezpieczyć deski tarasowe przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, należy zainwestować w wysokiej jakości środki zabezpieczające np. oleje tarasowe na bazie naturalnych olejów roślinnych, dzięki, którym chronione drewno może swobodnie oddychać.

 

Oleje tarasowe i ich zalety

Są to produkty, będące przede wszystkim świetnymi impregnatami, chroniącymi drewno przed brudem, wilgocią, pęcznieniem i kurczeniem, promieniami UV lecz mają również szereg innych zalet. Oprócz samej powłoki ochronnej znakomicie odświeżają wygląd drewna, nadając mu wyrazisty i naturalnie wyglądający kolor, a także wygładzają nierówną powierzchnię i nawilżają ją. Oleje te są przede wszystkim bardzo wydajne i szybkie w aplikacji, gdyż nawet jedna cienka warstwa nałożonego oleju spełnia warunki ochronne. W przypadku renowacji nie musimy szlifować potraktowanej wcześniej olejem powierzchni. Doskonale sprawdzają się nie tylko w pielęgnacji samych tarasów, ale również mebli ogrodowych i innych elementów drewnianych, przechowywanych na otwartej przestrzeni.

Jakie są najlepsze produkty do ochrony drewna?

Obecnie na rynku możemy spotkać się z szeroką ofertą przeróżnych impregnatów, czy środków do ochrony i pielęgnacji drewna. Wybór jest oczywiście uzależniony od gatunku drewna, z jakiego zbudowany został taras, na pewno warto jednak postawić na oleje w pełni o naturalnych składnikach, gdyż takie będą w pełni bezpieczne dla drewna, spełniając jednocześnie wszystkie warunki ochrony. Dobrym rozwiązaniem są produkty firmy Remmers (oleje tarasowe Remmers). Jest to firma z wieloletnim i imponującym doświadczeniem, specjalizująca się w produkcji m.in. chemii budowlanej, lakierów przemysłowych, lakierów i farb do drewna.

reklama magazyn lifestyleowy

Wśród produktów przeznaczonych do pielęgnacji drewna, oferowanych przez tę firmę możemy znaleźć środki do czyszczenia powierzchni drewnianych np. zmywacz do drewna, odszarzacz do drewna, glonosan, a także oleje do desek kompozytowych, mebli ogrodowych i tarasów. Oleje tarasowe Remmers odznaczają się wyjątkowo wysoką jakością, spełniają wszystkie niezbędne funkcjonalności tego typu preparatu. Do produkcji użyte są tylko surowce w pełni odnawialne, z uwzględnieniem olejów roślinnych, dzięki czemu produkt jest ekologiczny i bezpieczny dla środowiska. Oleje do tarasów firmy Remmers świetnie nadadzą się do pielęgnacji drewna z gatunków: modrzew, daglezja, teak, bangkirai. Sprzedawane są w opakowaniu o różnych pojemnościach: 0.75 litra, 2.5 litra, czy też 5 litrów, dzięki czemu możemy zakupić go w takiej ilości, w jakiej jest nam potrzebny.

oleje tarasowe Remmers

Produkty te są wyjątkowe wydajne i łatwe w użyciu. Nałożenie jednej warstwy oleju zdecydowanie wystarczy, by spełniał on podstawowe funkcje, a proces schnięcia nie trwa długa, zazwyczaj do 4 godzin. W przypadku drewna bogatego w garbniki, czyli np. dębu, czerwony cedru firma zaleca dokładne wietrzenie i umycie drewna przy pomocy dedykowanego zmywacza, tak by uniknąć widocznych przebarwień po nałożeniu warstwy oleju. Mając do czynienia z nieco bardziej egzotycznym gatunkiem drewna najlepiej skonsultować się wcześniej ze specjalistami producenta.

Więcej informacji na temat olejów do drewna, znajdą Państwo na stronie producenta: Timber Market.