Czym są oleje tarasowe i do czego się je stosuje?

Tarasy, będące fantastycznym miejscem do codziennego wypoczynku najczęściej budowane są z użyciem surowców drzewnych, czyli drewna. Będąc posiadaczem własnego zacisza w postaci tarasu, należy pamiętać o spełnieniu kilka ważnych zasad pielęgnacji i ochrony drewna. Aby odpowiednio zabezpieczyć deski tarasowe przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, należy zainwestować w wysokiej jakości środki zabezpieczające np. oleje tarasowe na bazie naturalnych olejów roślinnych, dzięki, którym chronione drewno może swobodnie oddychać.

 

Oleje tarasowe i ich zalety

Są to produkty, będące przede wszystkim świetnymi impregnatami, chroniącymi drewno przed brudem, wilgocią, pęcznieniem i kurczeniem, promieniami UV lecz mają również szereg innych zalet. Oprócz samej powłoki ochronnej znakomicie odświeżają wygląd drewna, nadając mu wyrazisty i naturalnie wyglądający kolor, a także wygładzają nierówną powierzchnię i nawilżają ją. Oleje te są przede wszystkim bardzo wydajne i szybkie w aplikacji, gdyż nawet jedna cienka warstwa nałożonego oleju spełnia warunki ochronne. W przypadku renowacji nie musimy szlifować potraktowanej wcześniej olejem powierzchni. Doskonale sprawdzają się nie tylko w pielęgnacji samych tarasów, ale również mebli ogrodowych i innych elementów drewnianych, przechowywanych na otwartej przestrzeni.

Jakie są najlepsze produkty do ochrony drewna?

Obecnie na rynku możemy spotkać się z szeroką ofertą przeróżnych impregnatów, czy środków do ochrony i pielęgnacji drewna. Wybór jest oczywiście uzależniony od gatunku drewna, z jakiego zbudowany został taras, na pewno warto jednak postawić na oleje w pełni o naturalnych składnikach, gdyż takie będą w pełni bezpieczne dla drewna, spełniając jednocześnie wszystkie warunki ochrony. Dobrym rozwiązaniem są produkty firmy Remmers (oleje tarasowe Remmers). Jest to firma z wieloletnim i imponującym doświadczeniem, specjalizująca się w produkcji m.in. chemii budowlanej, lakierów przemysłowych, lakierów i farb do drewna.

Wśród produktów przeznaczonych do pielęgnacji drewna, oferowanych przez tę firmę możemy znaleźć środki do czyszczenia powierzchni drewnianych np. zmywacz do drewna, odszarzacz do drewna, glonosan, a także oleje do desek kompozytowych, mebli ogrodowych i tarasów. Oleje tarasowe Remmers odznaczają się wyjątkowo wysoką jakością, spełniają wszystkie niezbędne funkcjonalności tego typu preparatu. Do produkcji użyte są tylko surowce w pełni odnawialne, z uwzględnieniem olejów roślinnych, dzięki czemu produkt jest ekologiczny i bezpieczny dla środowiska. Oleje do tarasów firmy Remmers świetnie nadadzą się do pielęgnacji drewna z gatunków: modrzew, daglezja, teak, bangkirai. Sprzedawane są w opakowaniu o różnych pojemnościach: 0.75 litra, 2.5 litra, czy też 5 litrów, dzięki czemu możemy zakupić go w takiej ilości, w jakiej jest nam potrzebny.

oleje tarasowe Remmers

Produkty te są wyjątkowe wydajne i łatwe w użyciu. Nałożenie jednej warstwy oleju zdecydowanie wystarczy, by spełniał on podstawowe funkcje, a proces schnięcia nie trwa długa, zazwyczaj do 4 godzin. W przypadku drewna bogatego w garbniki, czyli np. dębu, czerwony cedru firma zaleca dokładne wietrzenie i umycie drewna przy pomocy dedykowanego zmywacza, tak by uniknąć widocznych przebarwień po nałożeniu warstwy oleju. Mając do czynienia z nieco bardziej egzotycznym gatunkiem drewna najlepiej skonsultować się wcześniej ze specjalistami producenta.

Więcej informacji na temat olejów do drewna, znajdą Państwo na stronie producenta: Timber Market.