Dom biurowy – biurowiec inaczej.

Architekci z warszawskiej pracowni 81.WAW.PL podjęli się dość niezwykłego zadania jakim było stworzenie koncepcji siedziby firmy, która będzie domem biurowym. W efekcie powstał projekt siedziby o nowoczesnym i nowatorskim kształcie, który wygląda jak dom jednorodzinny. Dodatkowo w tym niezwykłym projekcie łatwo można doszukać się typowych nawiązań do sopockiego nadmorskiego otoczenia.

 

Otoczenie domu biurowego to sopocki nadmorski krajobraz. Stąd też, głównym założeniem projektu było stworzenie budynku, który swoim kształtem będzie swobodnie nawiązywał do nadmorskich form przyrody. Meandrujący kształt nasuwa na myśl skojarzenia z prądami morskimi – nieregularnymi falami morskich, które w ruch wprawia wiatr.

– wyjaśnia Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.

 

dom_biurowy-81wawpl-1

dom_biurowy-81wawpl-2

 

Dom biurowy to dwie kondygnacje naziemne oraz jedna podziemna. W podziemiach znajdują się pomieszczenia techniczne oraz garaż na pięć samochodów. Parter to sporej wielkości hol wejściowy, kuchnia i trzy sale konferencyjne. Piętro skrywa trzy pomieszczenia biurowe oraz hol recepcyjny. Zwróćcie uwagę na sporą liczbę przeszkleń, które pozytywnie wpływają na doświetlenie całego wnętrza. Całość wyróżnia się bardzo mocną i dynamiczną formą, gdzie nawiązania do fal morskich czy „gry” wody z piaskiem przejawiają się w najdrobniejszych elementach.

 

dom_biurowy-81wawpl-3

 

Nadmorski krajobraz był doskonałą inspiracją podczas tworzenia tego projektu. Wykorzystaliśmy nawiązania do charakterystycznych elementów nadmorskiego krajobrazu. Wartym wspomnienia elementem jest odniesienie do gry świateł i wody – refleksyjnych odbić światła w tafli wody, które mają swoje odzwierciedlenie w lustrzanym suficie parteru budynku

– mówi Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.

 

dom_biurowy-81wawpl-4