Drzwi aluminiowe zewnętrzne – co sprawia, że tak chętnie je wybieramy?

drzwi zewnetrzne dwuskrzydlowe montaż

Drzwi wejściowe muszą być solidne i dobrze się prezentować. Szukając złotego środka pomiędzy tymi dwoma parametrami możemy wybierać wśród drzwi drewnianych, stalowych, z PVC, ale także z aluminium. To właśnie te ostatnie przykuły nasza uwagę ze względu na kilka ciekawych cech. Postanowiliśmy przyjrzeć się im i spróbować odpowiedzieć dlaczego są to drzwi tak często wybierane przez Polaków.

 

Wykorzystanie

Ze względu na swoje właściwości wytrzymałościowe, drzwi wejściowe z aluminium stosowane są zarówno w budownictwie jedno i wielorodzinnym jak i w budownictwie użyteczności publicznej. Decyduje o tym również łatwość w dostosowywaniu wymiarów pod indywidualne potrzeby klienta – na rynku występuje wiele wariantów drzwi aluminiowych zewnętrznych, więc nie trudno dopasować skrzydło drzwiowe z tego materiału do jakichś wyjątkowych projektów.

Balans pomiędzy elegancją i solidną konstrukcją

Drzwi aluminiowe zewnętrzne to także dobry wybór w kwestii eksploatacji. Otóż drzwi wejściowe nie wymagają dodatkowej impregnacji i konserwacji, co dotyczy innej wiodącej na rynku grupy – drzwi drewnianych. Przykładowe modele drzwi wewnętrznych: www.vero.kalisz.pl/produkty/drzwi-wejsciowe-wewnetrzne.html

[alert type=white ]Błędna jest opinia, że w przypadku drzwi aluminiowych czy stalowych nie jesteśmy w stanie osiągnąć tego samego poziomu estetyki co w przypadku drzwi drewnianych.[/alert]

Skrzydło drzwiowe bez względu na wykonanie oklejane jest fabrycznie tym samym materiałem imitującym drewno (laminat, okleina, lakier). Drzwi aluminiowe mogą być dekorowane specjalnymi panelami, analogicznie do drzwi wejściowych zewnętrznych z drewna.

drzwi stalowe, drewniane, pvc, aluminiowe

Fot. Rodzaje drzwi zewnętrznych – www.vero.kalisz.pl

Oczywisty wybór w Polsce – dlaczego?

Docenić należy także fakt, że drzwi aluminiowe zewnętrzne nie pęcznieją pod wpływem wilgoci. W naszych warunkach atmosferycznych to niewątpliwy atut. Jeśli nie posiadamy ganku lub daszku chroniącego próg, nie mamy obaw, że drzwi szybko stracą pierwotny blask i parametry. Jednakowo aluminium jest materiałem lżejszym od stali – idealnie więc łączy w sobie dwie cechy drzwi wejściowych: lekkość i odporność na wilgoć.

Producenci kładą obecnie bardzo duży nacisk, aby stolarka okienna i drzwiowa spełniała najbardziej surowe wymogi jeśli chodzi o izolację termiczną (ocieplenie wełną mineralną, pianką poliuretanową lub styropianem) i akustyczną budynku. Drzwi aluminiowe zewnętrzne są dobrym przykładem jak budować energooszczędnie. Świadomość polskich inwestorów w tym aspekcie jest z roku na rok większa i to bardzo optymistyczny prognostyk na przyszłość.

Szczegóły mają znaczenie

Wybierając drzwi zewnętrzne z aluminium zwróć uwagę na kilka podstawowych parametrów. Pierwszym z nich są wymiary. Polskie prawo mówi, że drzwi powinny mieć minimum 90 cm szerokości oraz 200 cm wysokości.

Zastanówmy się także nad typem zamka w drzwiach wejściowych. Aluminium jest oczywiście solidne same w sobie, ale to zamek ma ochronić nas i nasz dobytek przed rabusiami. Minimum to dwa zamki wielozastawkowe. Możemy jednak poprosić w sklepie o zaoferowanie wariantów z podwyższoną ochroną antywłamaniową.