Psst! Kliknij tutaj i przeczytaj o technice gotowania SLOW COOKING.
drzwi zewnetrzne dwuskrzydlowe montaż

Drzwi aluminiowe zewnętrzne – co sprawia, że tak chętnie je wybieramy?

Drzwi wejściowe muszą być solidne i dobrze się prezentować. Szukając złotego środka pomiędzy tymi dwoma parametrami możemy wybierać wśród drzwi drewnianych, stalowych, z PVC, ale także z aluminium. To właśnie te ostatnie przykuły nasza uwagę ze względu na kilka ciekawych cech. Postanowiliśmy przyjrzeć się im i spróbować odpowiedzieć dlaczego są to drzwi tak często wybierane przez Polaków.

 

Wykorzystanie

Ze względu na swoje właściwości wytrzymałościowe, drzwi wejściowe z aluminium stosowane są zarówno w budownictwie jedno i wielorodzinnym jak i w budownictwie użyteczności publicznej. Decyduje o tym również łatwość w dostosowywaniu wymiarów pod indywidualne potrzeby klienta – na rynku występuje wiele wariantów drzwi aluminiowych zewnętrznych, więc nie trudno dopasować skrzydło drzwiowe z tego materiału do jakichś wyjątkowych projektów.

Balans pomiędzy elegancją i solidną konstrukcją

Drzwi aluminiowe zewnętrzne to także dobry wybór w kwestii eksploatacji. Otóż drzwi wejściowe nie wymagają dodatkowej impregnacji i konserwacji, co dotyczy innej wiodącej na rynku grupy – drzwi drewnianych. Przykładowe modele drzwi wewnętrznych: www.vero.kalisz.pl/produkty/drzwi-wejsciowe-wewnetrzne.html

Błędna jest opinia, że w przypadku drzwi aluminiowych czy stalowych nie jesteśmy w stanie osiągnąć tego samego poziomu estetyki co w przypadku drzwi drewnianych.

Skrzydło drzwiowe bez względu na wykonanie oklejane jest fabrycznie tym samym materiałem imitującym drewno (laminat, okleina, lakier). Drzwi aluminiowe mogą być dekorowane specjalnymi panelami, analogicznie do drzwi wejściowych zewnętrznych z drewna.

drzwi stalowe, drewniane, pvc, aluminiowe

Fot. Rodzaje drzwi zewnętrznych – www.vero.kalisz.pl

Oczywisty wybór w Polsce – dlaczego?

Docenić należy także fakt, że drzwi aluminiowe zewnętrzne nie pęcznieją pod wpływem wilgoci. W naszych warunkach atmosferycznych to niewątpliwy atut. Jeśli nie posiadamy ganku lub daszku chroniącego próg, nie mamy obaw, że drzwi szybko stracą pierwotny blask i parametry. Jednakowo aluminium jest materiałem lżejszym od stali – idealnie więc łączy w sobie dwie cechy drzwi wejściowych: lekkość i odporność na wilgoć.

Producenci kładą obecnie bardzo duży nacisk, aby stolarka okienna i drzwiowa spełniała najbardziej surowe wymogi jeśli chodzi o izolację termiczną (ocieplenie wełną mineralną, pianką poliuretanową lub styropianem) i akustyczną budynku. Drzwi aluminiowe zewnętrzne są dobrym przykładem jak budować energooszczędnie. Świadomość polskich inwestorów w tym aspekcie jest z roku na rok większa i to bardzo optymistyczny prognostyk na przyszłość.

Szczegóły mają znaczenie

Wybierając drzwi zewnętrzne z aluminium zwróć uwagę na kilka podstawowych parametrów. Pierwszym z nich są wymiary. Polskie prawo mówi, że drzwi powinny mieć minimum 90 cm szerokości oraz 200 cm wysokości.

Zastanówmy się także nad typem zamka w drzwiach wejściowych. Aluminium jest oczywiście solidne same w sobie, ale to zamek ma ochronić nas i nasz dobytek przed rabusiami. Minimum to dwa zamki wielozastawkowe. Możemy jednak poprosić w sklepie o zaoferowanie wariantów z podwyższoną ochroną antywłamaniową.

Przeczytaj też