Dość zamartwiania się – postaw na swobodę we wnętrzu.

Przestrzeń mieszkalna powinna być zaaranżowana w taki sposób, by zapewniała nam poczucie wygody. Jej wysoka funkcjonalność sprawi, że unikniemy wielu niedogodności i zyskamy czas na przyjemne spędzanie czasu we wnętrzu. Na co zwrócić uwagę podczas urządzania czterech kątów, by nie stały się one dla nas utrapieniem, ale wpływały na nasz komfort?

– Oderwanie się od niepotrzebnych zmartwień i czerpanie radości z drobnych rzeczy to dla wielu synonim szczęścia. To założenie doskonale wpisuje się w duńską filozofię hygge, w której dobre samopoczucie wynika z dbałości o relacje z bliskimi, doceniania codzienności i celebrowania zwyczajnych chwil. Efektywniejsze wykorzystywanie czasu i ograniczanie trosk możemy zagwarantować sobie również dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrz. W tym przypadku na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać praktyczność – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Przestrzeń, w której czujemy spokój

Praktycznie urządzona przestrzeń to taka, w której zauważalny jest podział na strefy, a każde pomieszczenie posiada przemyślany układ. Bardzo duże znaczenie mają również materiały, z których zostały wykonane poszczególne elementy wyposażenia. To od ich odpowiedniego doboru zależy, czy będą łatwe w utrzymaniu czystości i wytrzymałe na uszkodzenia, dzięki czemu nie dostarczą domownikom częstych problemów.

Jeśli najważniejszy jest dla nas komfort i oszczędność czasu, lepiej zrezygnować z designerskich mebli i elementów wykończeniowych, które nie idą w parze z funkcjonalnością. Zamiast szklanych stolików, które nietrudno zarysować, wybierzmy drewniane, będące łatwiejsze w pielęgnacji. W przypadku tkanin stanowiących obicia kanap i farb służących do malowania ścian stawiajmy na materiały plamoodporne. Sięgajmy też po fronty meblowe i drzwi, na których nie są widoczne odciski palców (w przypadku skrzydeł drzwiowych to zadanie spełni np. model Linea Premium Loft, dostępny w ofercie RuckZuck).

Podłoga spełniająca wysokie oczekiwania

Szczególną uwagę warto przywiązać do wykończenia posadzki. Chodzenie w butach na obcasach, przesuwanie mebli, upuszczanie naczyń – każda z tych czynności niesie ryzyko powstawania uszkodzeń. Zgubny w skutkach może być również kontakt z wodą. W deszczowe dni wracamy do domu przemoknięci – nasze kurtki, buty, parasole i torby z zakupami ociekają wodą. Takie zwyczajne, codzienne zdarzenia nie powinny jednak wywoływać obaw o stan podłogi. Rozwiązaniem, które zagwarantuje nam spokój i swobodę są wodoodporne panele laminowane. Modele dostępne w ofercie firmy RuckZuck nie ulegają pęcznieniom ani przebarwieniom nawet wtedy, gdy woda zalega na ich powierzchni przez 24 godziny. Mokrych plam nie musimy zatem usuwać natychmiast – mamy na to wystarczająco dużo czasu. Dzięki temu omijają nas niepotrzebne nerwy i stres.

Panele zawdzięczają swoje wyjątkowe właściwości systemowi montażu Megaloc Aqua Protect oraz impregnowanej fudze. W dodatku zostały wykonane w technologii LLT anti scratch, a to sprawia, że nie straszne im również zarysowania powierzchni. Śmiało możemy ułożyć je w każdym pomieszczeniu mieszkalnym – również w przedpokoju, kuchni czy jadalni. Naturalne, drewniane dekory nadadzą przestrzeni harmonijny wyraz. Wnętrza zyskają tym samym estetyczny wygląd, a domownicy – pełną wygodę.

Opracowanie: firma RuckZuck

RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników.  W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.