Wybieramy wykładzinę – porady eksperta.

Aby wybrać odpowiednią wykładzinę do swojego domu nie musicie posiadać fachowej wiedzy. Ważne abyście mieli na uwadze jedynie kilka zasad, dzięki którym na pewno znajdziecie odpowiedni produkt. Praktyczne porady, które przydadzą się podczas zakupów przedstawia Wam ekspert marki Epic Carpets.

 

Zasada 1 – spójrz na wierzch wykładziny

Aby wykładzina długo posłużyła musi być profesjonalnie zaimpregnowana. Dzięki temu będzie ona odporna na zabrudzenia i wzmożoną eksploatację. Impregnacja sprawia, że zabrudzenie nie wnika w strukturę włókien, a pozostaje na powierzchni. Można je usunąć w łatwy sposób oraz bez niebezpieczeństwa odbarwienia wykładziny. Jednym z najlepszych impregnatów jest SCOTCHGARD PROTECTOR 3M, który stosowany jest do impregnacji wykładzin marki Epic Carpets.

Przy najlepszych jakościowo wykładzinach, impregnat nakładany jest w procesie produkcji i tworzy na jej włóknach przezroczysty filtr ochronny, który sprawia, że będzie ona łatwa w czyszczeniu i zachowa idealny wygląd przez cały czas użytkowania.

tłumaczy Mariusz Staniek z Epic Carpets

wykladziny_epic_carpets_poradnik_2

Zasada 2 – spójrz pod spód wykładziny

Dobra wykładzina powinna posiadać specjalny podkład, który zapewni dodatkowe zalety użytkowe. Część wykładzin Epic Carpets wykonane są na podłożu Juta Print, a część na podkładzie Ceneva. Podkłady są przyjazne dla ludzi oraz podłóg. Odpowiednie podkłady bardzo dobrze niwelują hałasy.

Dzięki dodatkowemu, piankowemu podkładowi wykładzina jest bardziej miękka, sprawia wrażenie gęstszej. Podkład przedłuża również jej żywotność, stanowi również dodatkowy izolator ciepła.

-zauważa Mariusz Staniek reprezentujący markę Epic Carpets.

wykladziny_epic_carpets_poradnik_3

Zasada 3 – jakość oraz zdrowie.

Wykładziny, które są niskiej jakości barwione są powierzchniowo.

W związku z tym, warto zwrócić uwagę, aby wykładziny były barwione w masie. Dzięki temu włókno w całej objętości ma ten sam kolor. W takim przypadku nawet intensywne użytkowanie wykładziny nie spowoduje szybkiej utraty przez nią koloru.

– dodaje Mariusz Staniek, reprezentujący markę Epic Carpets

Dodatkowo wykładzina, która jest dobrej jakości powinna być gęsta. Gęsta wykładzina daj nam pewność, że posłuży przez wiele lat oraz bardzo długo będzie wyglądała jak nowa. Bardzo ważnym jest również aspekt zdrowotny. Przykładowo wykładziny Epic Carpets zmniejszają ilość drobnego pyłu, który unosi się w powietrzu oraz tworzą środowisko obojętne dla rozwoju bakterii. Zalecenia Niemieckiego Związku ds. Alergii i Astmy (DAAB) pokazują, że w pomieszczeniach, w których znajdują się wykładziny, w powietrzu unosi się o ponad połowę mniej drobinek kurzu niż przy innych rodzajach wykończenia podłogi.

wykladziny_epic_carpets_poradnik_4

Dodatkowe informacje o wykładzinach znajdziecie na stronie www.epiccarpets.pl. Dystrybutorem wykładzin Epic Carpets w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.