Fotele i krzesła w biurze – jak je wybrać?

pokoj konferencyjny w nowoczesnym biurze

Kiedy decydujemy się na wyposażenie nowego biura, jednym z ważniejszych jego elementów będą właśnie krzesła i fotele. To właśnie od nich zależy, jak wygodnie będą pracować nasi pracownicy, jednak nie tylko o krzesłach biurowych będzie mowa. Nie możemy zapomnieć o tych znajdujących się w poczekalniach lub salach konferencyjnych. Jak więc wybrać te krzesła i fotele, które spełnią nasze wymagania?

Krzesła biurowe

Naszym zdaniem ich odpowiedni dobór jest kluczowy, jeżeli zależy nam na wygodzie pracy naszych pracowników. To ona m.in. przełoży się na wyniki ich pracy oraz samo zadowolenie z miejsca, w którym pracują. Dobrze więc postawić na rozwiązania, które dla pracowników będą po prostu komfortowe.

Przede wszystkim, krzesło biurowe musi być stabilne. To pierwsza rzecz, którą musimy sprawdzić. Nie zapominajmy również o jakości wykonania. Im więcej elementów krzesła wykonanych jest z metalu, tym lepiej. W tym wypadku trzeba mieć na uwadze, że krzesła biurowe są naprawdę intensywnie eksploatowane, dlatego, jeżeli chcemy dokonać zakupu na lata – jakość wykonania musi być dla nas priorytetem.

Podobnie jest w przypadku obicia samego fotela. Zdecydowanie nie warto decydować się na skórę ekologiczną – jej wykorzystanie przekłada się co prawda na niższą cenę i bardzo zadowalającą estetykę, ale rozwiązanie to nie sprawdza się głównie w lecie. Problemy z oddychalnością tego materiału sprawiają, że plecy pracowników nadmiernie się pocą, a oni sami niemal przyklejają się do oparć foteli.

Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście skóra naturalna, jeśli jednak nie stać nas na nią – warto rozważyć krzesła, których oparcia wykonane są z siatki lub membrany. Są wytrzymałe, estetyczne i przede wszystkim nie generują problemów z nadmiernym poceniem się.

Na sam koniec warto pamiętać o ergonomii każdego krzesła. Każdy pracownik powinien mieć możliwość regulacji wysokości krzesła oraz jego odchylenia. Taka regulacja w przypadku podłokietników również jest wskazana. Ruchome oparcie jest świetnym rozwiązaniem, pamiętajmy również, aby siedzisko było odpowiednio duże. Wszystko to przełoży się na fotel, w którym 8 godzin pracy będzie po prostu komfortowe dla naszych pracowników. Oni na pewno to docenią.

Krzesła do sali konferencyjnej

To kolejny rodzaj krzeseł, w który często wyposażamy biura naszych firm. W wielu przypadkach radzimy sugerować się radami, które dotyczą krzeseł biurowych. Jakość wykonania, obicie, które będzie przewiewne – i w tym przypadku są to rzeczy kluczowe.

Same krzesła do sal konferencyjnych nie są jednak wykorzystywane tak intensywnie. Nie muszą posiadać również aż taki opcji regulacji jak typowe krzesła biurowe. Mają jednak przed sobą zadania, w których będą liczyć się zupełnie inne aspekty.

Przede wszystkim, warto postawić na takie same krzesła, ewentualnie jedno (to dla np. dyrektora) powinno się wyróżniać – dzięki temu całość sali będzie wyglądała profesjonalnie, do tego każdy z członków konkretnego spotkania będzie traktowany na równi. Same fotele powinny również wyglądać odpowiednio – jeżeli będziemy spotykać się tutaj z biznesowymi partnerami, to warto postawić na prestiżowy wygląd, co na pewno pozytywnie wpływie na wizerunek naszej firmy. Nie zapomnijmy również o dobraniu foteli do stołów, które znajdą się w sali – nie chodzi tylko o estetykę, ale również o wysokość. Połączenie to musi być wygodne dla osób, które zasiądą w sali konferencyjnej. W takim przypadku warto sprawdzić, czy w danym fotelu wygodne będzie korzystanie z komputera przy stole, który posiadamy oraz czy fotel zapewni nam odpowiednią widoczność np. tablic multimedialnych czy miejsca, gdzie pokazuje się obraz z projektora.

Krzesła do poczekalni

Jeżeli w naszej firmie znajdzie się poczekalnia, to i tutaj musimy zadbać o odpowiednie krzesła. W wielu przypadkach sprawdzą się nawet najprostsze, plastikowe modele – nie należą do najwygodniejszych, ale są tanie, wytrzymałe i łatwo utrzymać ich czystość. To wielkie plusy takiego rozwiązania.

Warto również podkreślić, że krzesła zazwyczaj to znacznie lepsze rozwiązanie, niż sofa. Wiele osób nie będzie czuło się komfortowo, siedząc na sofie z inną, nieznajomą osobą, która również na coś oczekuje.

Jeżeli jednak w naszej firmie zakładamy przyjmować gości, którzy oczekują wyższego poziomu obsługi z naszej strony – zdecydowanie powinniśmy się na niego zdecydować. Wszystko zależy od branży, w której działamy oraz rodzaju biznesu, który prowadzimy – krzesła dla czekających np. w sklepie czy aptece powinny być znacznie inne od tych, gdzie będą czekać goście ważnego dyrektora czy prezesa. W tym drugim przypadku plastikowe rozwiązania na pewno nie wpłyną dobrze na nasz wizerunek.

Krzesła do biura – gdzie je kupić?

Niezależnie od tego, jakich krzeseł do naszego biura poszukujemy, warto sprawdzić ofertę sklepu E-krzeslo.com.pl. Szeroka oferta, okazyjne ceny, dodatkowe rabaty – to tylko kilka z plusów, które na nasz czekają. Niezależnie od tego, czy nasz budżet jest imponujący, czy szukamy rozsądnych rozwiązań w niskich cenach – na pewno uda się odnaleźć je na stronie sklepu.

Zapraszamy do zapoznania się z jego ofertą już dzisiaj – w razie jakichkolwiek problemów proszę pamiętać o pomocnej obsłudze, która pomoże i postara się je rozwiązać!

e-krzeslo.com.pl