Jak szybko i tanio odnowić łazienkę?

Znudził Ci się stary wystrój Twojej łazienki, a nie masz czasu ani funduszy na przeprowadzenie generalnego remontu? Możesz w łatwy sposób odnowić swoją łazienkę, stosując się do naszych porad! Nowa łazienka w jeden weekend i bez konieczności wydawania worka pieniędzy? Brzmi jak bajka, ale jest to jak najbardziej możliwe, sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Stare meble jak nowe!

Jeśli Twoje meble łazienkowe mają już swoje złote chwile za sobą i coraz bardziej widoczne są nadgryzienia zębem czasu, możesz je samodzielnie odnowić! Dotyczy to nie tylko drewnianych szafek, ale również tych wykonanych z materiałów drewnopodobnych. Oczywiście w przypadku mebli drewnianych wystarczy zedrzeć poprzednie warstwy malarskie, całość wyszlifować i pokryć wybranymi farbami i impregnatami, lecz również w przypadku mebli wykończonych rozmaitymi foliami zadanie to nie zajmie Ci wiele czasu i energii.

Tego typu szafki można bowiem odnowić, korzystając z rozmaitych oklein. Należy wybrać model w interesującym Cię wzorze i kolorze, a także upewnić się, czy dana okleina posiada odpowiednią odporność na szkodliwe działanie wilgoci. Słupki, półsłupki i szafki umywalkowe będą się prezentowały jak nowe, a Ty będziesz mógł podjąć kolejne kroki w stronę wymarzonej łazienki!

Co zrobić z niemodnymi okładzinami ceramicznymi?

Największą zgryzotą osób planujących remont łazienki są oczywiście płytki ceramiczne. Nie dość, że nie jest to najtańszy materiał wykończeniowy, to jeszcze jego ułożenie na ścianach i posadzkach zajmuje bardzo dużo czasu. Najlepiej byłoby zostawić kafelki takimi, jakie są, ale wówczas nijak będą się one miały do świeżutkich mebli odnowionych własnym sumptem. Istnieją jednak sposoby, na renowację ścian i posadzek ceramicznych, bez konieczności ich zrywania. Na rynku coraz częściej pojawiają się bowiem preparaty nadające się do pokrywania powierzchni nieporowatych, które idealnie sprawdzą się w przypadku przemalowania okładzin ceramicznych – masz więc do wyboru pełną gamę kolorystyczną farb, którymi odświeżysz wystrój swojego wnętrza. Farby do kafelek dają Ci szerokie możliwości aranżacyjne – wybierzesz wystrój najlepiej spełniający Twoje oczekiwania.

Innym sposobem na odnowienie okładzin ceramicznych jest zastosowanie wodoodpornych tapet czy naklejek i oklein – nie musisz wcale pokrywać całego podłoża tymi dekoracjami, nieraz wystarczy, że urozmaicisz ich wygląd ciekawymi motywami.

Akcesoria, dodatki i ozdoby

Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem na nową łazienkę jest wymiana akcesoriów oraz wstawienie ciekawych dekoracji. Wystarczy wybrać zestaw składający się z mydelniczki, kubka, dozownika, szczotki WC oraz półeczek – wszystkie elementy mogą być utrzymane w mocnym kolorze, na przykład czerwonym, i to wystarczy, aby nadać otoczeniu nieco bardziej nowoczesny charakter. Nie zapominaj również o dywanikach czy matach antypoślizgowych – również one mogą Ci posłużyć do zmiany wystroju przestrzeni. Warto też wstawić do pomieszczeń kwiaty doniczkowe lub wybrać obrazy na ściany – urządzenie łazienki w wybrany stylu ograniczone jest jedynie Twoją wyobraźnią!

Zapisz