Kuchnia w czerni? Przełam konwenanse.

Czerń w mieszkaniu? Do niedawna to rozwiązanie miało niewielu zwolenników – uważano, że kolor ten tworzy chłodny i przygnębiający klimat we wnętrzu. Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być, a najciemniejsza z barw coraz częściej gości w polskich domach. Czy sprawdza się również w kuchni?


 

Najpopularniejszym kolorem stosowanym w przestrzeni kuchennej jest biel. To uniwersalna tonacja, która pasuje do każdego wnętrza i zawsze prezentuje się schludnie. Osoby o odważnym usposobieniu i lubiące aranżacyjne eksperymenty poszukują jednak bardziej wyrazistych rozwiązań. Właśnie im spodoba się obecny trend na kuchnie w ciemnych odcieniach – granatowym, szmaragdowym, grafitowym, a nawet czarnym. Ta ostatnia opcja nadaje wnętrzu szczególnie elegancki i stylowy charakter.

 

Czerń w roli głównej

Czarne zestawy mebli kuchennych mają w sobie niezaprzeczalny szyk, który przekłada się na wygląd całego pomieszczenia. Doskonale sprawdzają się w dużych, otwartych i dobrze oświetlonych przestrzeniach, gdzie zostają pięknie wyeksponowane i pełnią rolę głównego wyróżnika aranżacji. Odnajdą się również na mniejszym metrażu, jednak konieczne będzie tutaj zastosowanie odpowiedniego oświetlenia – w przeciwnym razie czarne meble mogą stracić na atrakcyjności, a wnętrze wyda się ciaśniejsze niż w rzeczywistości.

Ciekawe propozycje mebli kuchennych dostępne są w wybranych salonach sprzedaży sieci RuckZuck. Można zdecydować się na szafki w połysku (kolekcje Akryl i Akrylic) lub o matowym wykończeniu (kolekcja Black Matt). Od pierwszych subtelnie odbijają się promienie słońca, podkreślając ich głębię i tworząc interesujący efekt tafli szkła na powierzchni frontów. Drugie prezentują natomiast najwyższy wymiar czerni, a na uwagę zasługuje ich szlachetny, dostojny wygląd.

 

 

Kuchnia w kontraście

Czerń w kuchni w wersji total look to śmiałe rozwiązanie, które nie każdemu przypadnie do gustu. Ciemne oblicze kuchni można jednak łatwo przełamać za pomocą bieli. Decydując się na kolekcję Akryl lub Akrylic mamy także do wyboru meble w białym kolorze. Doskonałym pomysłem będzie zatem zastosowanie górnego zestawu szafek w bieli, a dolnego w czerni. W końcu duet biel-czerń nigdy nie wychodzi z mody i zawsze prezentuje się świetnie.

 

Na biały kolor możemy postawić również w przypadku innych elementów – blatu kuchennego, uchwytów meblowych czy płytek podłogowych. Taka gra kontrastów sprawi, że wnętrze stanie się intrygujące i trudno będzie oderwać od niego wzrok.

Jeśli zależy nam na większym urozmaiceniu wystroju, przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego wyglądu, sięgnijmy po drewno i złoto. Drewno nieco ociepli aranżację, a akcesoria w złocie dodadzą jej nutki luksusu i jeszcze bardziej uwidocznią nowoczesność przestrzeni.

Opracowanie: firma RuckZuck

RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.