Las w słoiku – hit home designu, który warto mieć w swoim domu.

las w słoiku

Rośliny doniczkowe w aranżacjach wnętrz po kilku sezonach nieobecności powróciły w wielkim stylu. Nic nie w stanie godnie zastąpić żywych kwiatów i drzewek w domowych dekoracjach, dlatego każdy miłośnik naturalnych i ponadczasowych rozwiązań aranżacyjnych powinien w nie zainwestować. Można jednak pójść o krok dalej, bowiem jednym z największych hitów dekoracyjnych ostatnich miesięcy jest las w słoiku, który zdążył już skraść serca projektantów wnętrz i nie tylko. W czym tkwi sekret lasu w szklanym słoju i jak o niego dbać?

Lasy w słoiku – uniwersalna dekoracja do każdego domu

Czym jest las w słoiku? Najprościej rzecz ujmując – jest to rodzaj kompozycji roślinnej, która tworzy zamknięty ekosystem. Miniaturowy las w szklanym pojemniku to niemal nieograniczone możliwości aranżacji różnych gatunków roślin, dzięki czemu każdy, kto decyduje się na podobne rozwiązanie dekoracyjne może bez problemu dopasować charakter kompozycji do obranego stylu wnętrzarskiego.

Ogród w szkle – pomysł na wyjątkowy prezent

Las w szkle jako oryginalny pomysł na prezent? Jak najbardziej! Możliwość personalizacji kompozycji roślinnej to niepowtarzalna okazja do sprawienia miłej niespodzianki najbliższym. Las w szklanym słoju dostępny w sklepie internetowym polskiej marki Plant & Pots to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują idealnego upominku nie tylko na parapetówkę, ale również urodziny czy rocznicę ślubu.

Las zamknięty w słoiku – idealny dla zapracowanych

Las w szklanym pojemniku to doskonała propozycja dla osób, które chcą wprowadzić do swojego mieszkania nieco więcej zieleni i ekologicznych akcentów, ale nie radzą sobie z pielęgnacją tradycyjnych roślin doniczkowych, czy to z braku czasu czy odpowiedniej wiedzy. Utrzymanie ogrodu w słoiku w nienagannej kondycji najczęściej nie wymaga od właściciela najmniejszego wysiłku, a to wszystko za sprawą kompletnego ekosystemu, który po okresie aklimatyzacji staje się niemal całkowicie samowystarczalny. Należy jednak pamiętać o regularnym sprawdzaniu poziomu wilgoci – las w słoiku warto od czasu do czasu podlać niewielką ilością wody destylowanej, aby uniknąć nadmiernego przesuszenia roślin.

Mini las w słoiku – świetny do salonu, sypialni czy kuchni

Z uwagi na swój mało wymagający charakter, lasy w słoikach doskonale sprawdzają się jako elementy aranżacji nie tylko salonów czy pokojów dziennych, ale również sypialni, kuchni, a nawet przedpokojów. Należy jednak pamiętać, aby nie narażać minilasu na zbyt dużą ekspozycję na słońce, która może powodować stopniowe wysuszanie, a co za tym idzie – obumieranie roślin. Z tego względu nie warto trzymać lasu w słoiku na parapecie czy w bezpośrednim sąsiedztwie naturalnego źródła światła.

Żywy las w słoiku – jakie rośliny wybrać?

Do stworzenia kompozycji roślinnej można użyć wielu gatunków roślin, które możemy kojarzyć głównie jako samodzielne rośliny doniczkowe. Szczególnie dużą popularnością cieszą się skrzydłokwiaty, paprocie czy palmy, choć w minilasach znajdziemy również hiacynty, pilee czy widliczki. W lasach w słoikach otwartych pojawiają się również sukulenty, które doskonale znoszą niski poziom wilgoci.