Najbardziej popularne i funkcjonalne projekty domów jednorodzinnych.

Domy jednorodzinne są obecnie w Polsce najbardziej pożądanym dla rodzin miejscem zamieszkania. Chociaż zdarza się, że pod to określenie zalicza się również tzw. bliźniaki czy domy w zabudowie szeregowej, to dzisiaj przedstawimy Państwu propozycje projektów, które dotyczą tego rozumienia tradycyjnego – jako budynku przeznaczonego stricte dla jednej rodziny.

Oczywiście same domy jednorodzinne to niezwykle szeroka kategoria projektów, co najlepiej widać po ofercie biura projektowego KB Projekt, z którego ofertą zachęcamy się zapoznać, klikając w poniższy banner. Składa się na nią bowiem aż ponad 600 projektów, a ich liczba stale rośnie, z racji tego, że KB Projekt cały czas przygotowuje nowe propozycje, jednocześnie odpowiadając na nowe oczekiwania rynku, jak i swoich klientów.

Na same domy jednorodzinne składają się domy parterowe, często o ograniczonej powierzchni i idealnie nadające się albo dla osób, których działki mają ograniczoną powierzchnię, albo sami klienci mają ograniczony budżet, lecz nie chcą oni rezygnować z budowy własnego domu. W przypadku większych potrzeb również mamy do czynienia z domami jednorodzinnymi, jednak mogą być one również piętrowe, a ich powierzchnia użytkowa może przekraczać nawet 300-400 m².

 projekty domów jednorodzinnych

Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne projekty domów jednorodzinnych. Jeżeli poszukują Państwo innych rozwiązań, jeszcze raz zachęcamy do sprawdzenia całej oferty KB Projekt.

Czajków C (Kod DM-5582 C)

Mały domek na wąską działkę
źródło: KBProjekt.pl

Zaczynamy od projektu, który idealnie sprawdzi się w przypadku naprawdę wąskich działek – musi mieć ona bowiem raptem 14,5 m szerokości. Sam dom jest niezwykle prosty, ale również praktyczny i funkcjonalny, wyróżnia się również możliwością wykorzystania do ogrzewania paliw stałych, co odróżnia go od innych projektów z rodziny Czajka. Mamy tutaj do czynienia z dość ograniczoną powierzchnią użytkową – wynosi ona bowiem 58,30 m². Sam budynek jest jednak piętrowy, co przekłada się na niezwykle małą powierzchnię zabudowy, która jest konieczna do wzniesienia tego projektu. To prost idealne rozwiązanie przy naprawdę małych działkach do zagospodarowania.

Zarówno w ramach wspomnianego projektu, jak i również wszystkich pozostałych, o których dzisiaj opowiemy, istnieje szansa w trakcie budowy, bez przeprojektowywania, dokonania licznych zmian, takich jak m.in. sposobów ogrzewania budynku, układu ścian wewnętrznych, przebiegu lub zmian instalacji, dodania lub likwidacji okien lub drzwi, zmiany przeznaczenia konkretnych pomieszczeń czy samej elewacji budynku. Zgodnie z obecnym Prawem Budowlanym wszystkie z wymienionych zmian są nieistotnymi odstępstwami od projektu.

Wracając jednak do samego projektu, Czajków C jest również rozwiązaniem niezwykle energooszczędnym. Na sam budynek składają się również hall, WC, pokój dzienny, kuchnia i kotłownia (wszystko na parterze) oraz hall, łazienka i dwa pokoje (na piętrze). Jak widać, faktycznie pomimo ograniczonej przestrzeni udało się tutaj wygospodarować liczne pokoje i pomieszczenia, które sprawdzą się w przypadku małych rodzin.

Zalasek (Kod DM-6651)

Mały dom z czterospadowym dachem
Źródło: KBProjekt.pl

W tym przypadku mamy do czynienia z domem parterowym, jednak o znacznie większej powierzchni mieszkalnej, niż w poprzednim projekcie – tutaj będziemy posiadać do dyspozycji 100,12 m². Sam projekt zalicza się do stosunkowo nowoczesnych, lecz nie mamy tutaj do czynienia z żadną przesadą. Zalasek idealnie sprawdzi się dla 3-4 osobowej rodziny. Całość pokryta jest dachem czterospadowym, o kącie pochylenia wynoszącym 22 stopnie.

I w tym przypadku mamy do czynienia z bardzo praktycznie rozplanowaną przestrzenią a na cały budynek, poza standardowymi pomieszczeniami, składają się dwie łazienki i osobna toaleta oraz garderoba. Mieszkańcy będą mieli również do dyspozycji aż 3 sypialnie, natomiast w centralnej części domu znajdzie się salon, z możliwością wyjścia na taras. Sam budynek nie będzie posiadał jednak ani podpiwniczenia, ani garażu.

Waniewo (Kod DM-6506)

Nowoczesny dom
Źródło: KBProjekt.pl

Oto propozycja idealna dla osób, które poszukują domu o powierzchni użytkowej podobnej do naszej wcześniejszej propozycji, w tym wypadku wynosi ona bowiem 101,80 m². Nie ona jednak jest największym wyróżnikiem tego projektu. Waniewo charakteryzuje się niezwykle modernistyczną bryłą i zdaniem pracowników KB Projekt jest to zdecydowanie jeden z ich najciekawszych, a zarazem najbardziej nietypowych projektów. Jeżeli ktoś poszukuje domu prezentującego się prawdziwie modernistycznie, będzie to propozycja konieczna do rozważenia.

Może to być idealna propozycja dla ludzi młodych. Uwagę przyciągnie na pewno elewacja z wąskimi oknami. Warto połączyć to z oczywiście oryginalnym materiałem elewacyjnym.

Projekt ten składa się m.in. z aż czterech pokoi, dwóch łazienek czy garażu. Mamy w tym przypadku do czynienia z budynkiem piętrowym. Oczywiście całość została zaprojektowana niezwykle funkcjonalnie, by była możliwość jak najlepszego wykorzystania dostępnej przestrzeni.

Kryspinów (Kod DM-6348)

Duży dom w stylu dworku
Źródło: KBProjekt.pl

Oto ostatnia z naszych dzisiejszych propozycji. Mamy tutaj do czynienia z bardzo przestrzennym domem jednorodzinnym (powierzchnia użytkowa będzie wynosić aż 175,50 m²), zdecydowanie nawiązującym swoją stylistyką do staropolskich dworków. W przypadku tego projektu mamy do czynienia z dachem kopertowym oraz garażem z aż dwoma stanowiskami. Całość prezentuje się niezwykle gustownie i bez wątpienia projekt ten może stać się idealnym dopełnieniem równie urokliwej przestrzeni dookoła.

Duże przeszklenia, reprezentacyjna elewacja oraz oczywiści kolumny sprawiają, że dom zdecydowanie będzie przyciągał wzrok. Na cały budynek składają się m.in. dwie łazienki oraz osobna toaleta czy garderoba, budynek nie będzie jednak posiadał podpiwniczenia.

Mamy nadzieję, że przypadł Państwu do gustu przynajmniej jeden z zaproponowanych przez nas projektów. Jeśli jednak poszukują Państwo innych rozwiązań, jeszcze raz zachęcamy do sprawdzenia oferty biura KB Projekt. Jak widać na powyższych przykładach, oferta jest niezwykle zróżnicowana i zawiera zarówno projekty domów nowoczesnych, jak i klasycznych, przestrzennych, a także tych o mniejszej powierzchni, lecz również tańszych w budowie.

Zapewniamy, że zdecydowanie się na jeden z nich będzie doskonałą decyzją!