Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Dlaczego dobry sprzęt jest tak ważny w firmie budowlanej? Jakie wyposażenie jest obowiązkowe?

Sprzęt jest niezbędny w każdej firmie budowlanej. Ale absolutnie nie należy stawiać na ilość, lecz liczy się jakość. Tutaj pojawia się jakże uzasadnione pytanie: dlaczego? I na nie postaramy się odpowiedzieć. Dodatkowo przedstawimy Wam sprzęty, które są konieczne, aby wykonać wiele prac.

O jakości słów kilka

Jakość ma znaczenie, na jakości nie można oszczędzać, jakość to podstawa – choć to wszystko truizmy, to jednak wielu przedsiębiorców zapomina, jak ważna jest jakość. A przecież ma ona wpływ choćby na efektywność wykonywanych prac. Dobry sprzęt można poznać gołym okiem, no może fachowiec pozna gołym okiem. Pamiętajcie też, że jakość przekłada się też na trwałość. Zatem jeżeli zakupicie model wysokiej jakości to posłuży on zdecydowanie dłużej, a przy tym moc przerobowa będzie większa. To tak naprawdę oszczędność, bo zasada w budownictwie powinna brzmieć: „Nie stać nas na tanie sprzęty”. Pomyślcie, że te słabej jakości popracują może rok, a przy tym nawet ich moc nie będzie zbyt duża, a więc po tym czasie czekają Was kolejne zakupy. A w przypadku modeli od renomowanych producentów macie gwarancję, która jest dłuższa i jest też potwierdzeniem jakości. Renomowani producenci przykładają się do trwałości, stosują najlepsze materiały. Ale co także ważne takie maszyny są bezpieczniejsze, a jak wiadomo na bezpieczeństwie nie można oszczędzać.

Rusztowania i podnośniki – musisz je mieć

Na pewno każdy właściciel firmy budowlanej powinien zainwestować w rusztowania i podnośniki w Warszawie. Warszawa jest miastem, gdzie wykonuje się wiele prac elewacyjnych, ale i na wysokości, zatem takie sprzęty są oczywiście niezbędne. Polecamy Wam rusztowania elewacyjne, a także podnośniki nożycowe. Pamiętajcie, że aktualnie podnośniki są coraz częściej wykorzystywane w pracach, wszak są mobilne i nie ma konieczności ciągłego składania i rozkładania tak jak w przypadku rusztowań. A przy tym do bardziej specjalistycznych prac lepiej się sprawdzą szczególnie w przypadku restaurowania zabytków. Natomiast do mniej zaawansowanych prac, ale także takich na małych wysokościach można wykorzystać tzw. rusztowania warszawskie.

Dobre packi, świetne wiertarki i oczywiście liczne betoniarki

Na wyposażeniu firmy budowlanej muszą być oczywiście także elektronarzędzia, a więc różnego rodzaju wiertarki, najlepiej udarowe, ale i młotowiertarki. Nie powinno też zabraknąć pilarek, szlifierek, a także odkurzaczy przemysłowych. Ale to nadal nie wszystko, bo trzeba posiadać także narzędzia. Tutaj lista jest bardzo długa, ale najważniejsze są oczywiście packi, a także młotki, w tym gumowe młotki, kombinerki, śrubokręty. Ale jest też sprzęt niezbędny, szczególnie w pracy murarzy, choć obsługują go pomocnicy w żargonie zwani halangrami. Mowa o betoniarkach i także te powinny być mocne, ale i stosunkowo pojemne. W nich beton miesza się łopatami. Przydadzą się też taczki do wożenia materiałów, ale to nadal nie koniec bo czas pomyśleć o bezpieczeństwie pracowników, dlatego zapewnienie im odpowiednich ubrań roboczych jest obowiązkowe. Powinny być wykonane z mocnego, niepalnego materiału. Z kolei buty muszą mieć antyprzebiciową podeszwę. O kaskach chyba nie musimy wspominać, podobnie jak o mocnych rękawiczkach. W razie prac na wysokości niezbędne jest zapewnienie linek asekuracyjnych czy szelek i odpowiednie przeszkolenie pracowników, którzy muszą posiadać zezwolenie na wykonywanie takich prac.

Kupienie czy wypożyczenia

Oczywiście sprzęty są drogie, ale najdroższe są samochody dostawcze. Kosztowny jest też zakup podnośnika. W Warszawie możecie zdecydować się nie tylko na zakup na raty, ale też leasing czy wypożyczenie. A więc jeżeli nie dysponujecie bardzo dużą gotówką, a nie chcecie się także zadłużać to dobrym wyborem jest wypożyczanie nie tylko podnośników, ale także koparek, itp. Z kolei elektronarzędzia powinno się mieć na własność i powinny być zawsze dostępne.

Jakość ma znaczenie i z tym nie należy się kłócić. Dlatego też zachęcamy Was do inwestowania w dobrą jakość, bo oszczędzanie na niej może przynieść zdecydowanie więcej strat niż oszczędności, a tego przecież chcecie uniknąć.

Przeczytaj też