Nowoczesne systemy bezpieczeństwa w twoim domu.

klucze

Sezon, w którym złodzieje zbierają prawdziwe żniwa, rozpoczyna się już w czerwcu – oni w przeciwieństwie do nas nie wyjeżdżają na wakacje, a tylko czekają, kiedy dom zostanie pusty. Według policjantów najlepszą metodą odstraszającą włamywaczy jest dobry sąsiad. Czy jednak na pewno chcemy, aby stał się on całodobowym strażnikiem naszej nieruchomości?

 

Zabezpieczenia na szyfr jako skuteczny odstraszacz.

Z policyjnych raportów wynika, że niestety włamywacz, który rutynowo trudni się otwieraniem zabezpieczonych zamkiem drzwi, otworzy je w 30 sekund w przypadku tradycyjnego, natomiast ten bardziej skomplikowany zajmie mu około minutę.

W tych okolicznościach wydaje się niezbędnym zadbanie nie tylko o porządny zamek, ale i inne systemy, które uniemożliwią dostanie się do naszego domu.

Jednym z najbardziej nowoczesnych rozwiązań są klamki z szyfrem – można zamontować je w miejscu tradycyjnych, nie uszkadzając przy tym drzwi ani istniejących już zamków. Czy wyobrażacie sobie zdziwienie złodzieja, który boryka się z wytypowaniem odpowiedniego kodu? A jakież będzie jego zaskoczenie, kiedy po nieudanych próbach włączy się alarm? Złodziej, który wpisze pięć razy nieprawidłowy PIN, zablokuje automatyczny zamek, co sprawi, że żadną siłą nie dostanie się do środka. Czy jest więc skuteczniejsza metoda? Raczej nie, ale na pewno jest porównywalna – to zamki na szyfr, które znaleźć można w ofercie na www.bez-klucza.pl.

Te mają podobne działanie do zakodowanych klamek z tą jednak różnicą, że prócz konieczności wpisania szyfru mogą posiadać jeszcze nie tylko alarm, ale również standardowy klucz. Tym samym złodziej, który będzie chciał rozpracować tego rodzaju zabezpieczenie, będzie musiał poradzić sobie aż z trzema typami kombinacji. Z całą pewnością włamanie zajmie mu dłużej niż minutę i raczej zniechęci do dalszych poczynań.

Dlaczego warto postawić na nowoczesne rozwiązania?

Po pierwsze dlatego, że włamywacze sobie z nimi nie poradzą – kombinacje szeregu cyfr czy zamek na odcisk palca są barierami nie do pokonania. Po drugie sam system otwierania tego rodzaju zamków jest niezwykle wygodny – często nie wymaga noszenia dodatkowych kluczy, które, jak wiemy, z łatwością można zgubić lub zapomnieć. Co więcej, innowacyjne zamki oparte są na najbardziej skutecznych technologiach, które zapobiegają otwieraniu drzwi przez osoby do tego nieupoważnione.

 


 

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym, który posiada w ofercie nowoczesne systemy zamków, kłódek i klamek drzwiowych: www.bez-klucza.pl