Orientalne tapety marki Jim Thompson.

Manufaktura Jim Thompson zyskała międzynarodową sławę dzięki produkcji jedwabiu. Za jedwab doceniła go tajska królowa Sirikit, czy ceniony projektant mody Pierre Balmain. Obecnie marka Jim Thompson słynie ze swoich wyjątkowych tapet, które cechuje gustowne orientalne wzornictwo.

 

Trochę historii

Manufaktura wzięła  nazwę od swojego założyciela. Jim Thompson urodził się w 1906 roku. Ukończył studia na uniwersytecie Princeton i przeniósł się do Nowego Jorku rozpoczynając swoją karierę jako architekt wnętrz. W późniejszym czasie został dyrektorem baletu Russe de Monte Carlo, co zaowocowało jego zainteresowaniami scenografią oraz kostiumologią. Po II Wojnie Światowej Thompson osiedlił się w Bangkoku i został oczarowany Tajlandią.

Poznając tajski jedwab postanowił na nim oprzeć swoją przyszłą działalność biznesową. Od momentu powstania, czyli od 1950 roku manufaktura Jim Thompson skoncentrowana była na produkcji luksusowych tkanin dekoracyjnych. Potem pojawiły się przepiękne tapety projektowane przez najbardziej rozchwytywanych światowych designerów. Liczne znajomości Jima Thomspona wśród designerów i artystów sprawiły, że jego produkty bardzo szybko stały się niezmiernie popularne. Na samym początku w jego firmie zatrudnionych było 100 osób. W tej chwili jest to 3000 osób, które pracują w 50 zakładach produkcyjnych.

jim_thompson_tapeta

jim_thompson_tapeta_1

jim_thompson_tapeta_2

jim_thompson_tapeta_3

jim_thompson_tapeta_4

Orientalne tapety.

Znakiem rozpoznawczym marki Jim Thompson są obecnie przepiękne tapety inspirowane architekturą, sztuką oraz przyrodą Dalekiego Wschodu. Mnoga ilość kolekcji sprawia, że każdy odnajdzie coś dla siebie. Wszystkie wzory to zachwycające dzieła sztuki.

Nie ma na świecie drugiej marki tapet, która w tak wyrafinowany sposób oddawałaby ducha orientu. Dekorian ma w swojej ofercie kilkaset kolekcji tapet pochodzących od kilkunastu producentów, a pomimo tego byliśmy bardzo zdeterminowani, żeby pozyskać tapety Jim Thompson do naszego portfolio.

-mówi Mariusz Kaperczak reprezentujący sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

jim_thompson_tapeta_5

jim_thompson_tapeta_6

jim_thompson_tapeta_7

jim_thompson_tapeta_8

Wyłącznym dystrybutorem tapet marki Jim Thompson w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian, która dysponuje 18 sklepami firmowymi w największych polskich miastach.