Płytki marmurowe – luksus w Twoim domu.

duża biała łazienka z wanną wolnostojącą. Płytki calacata

Wiodący trend aranżacyjny i niezmienny wyznacznik luksusu – marmur. Materiał budowlany ceniony już za czasów starożytnych, w XXI wieku cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Swą popularność zawdzięcza niezwykle eleganckiemu wyglądowi z siecią charakterystycznych żyłek oraz ponadprzeciętną wytrzymałością. W związku z tym coraz więcej ludzi decyduje się na aranżacje pomieszczeń domowych z wykorzystaniem płytek wyglądających jak marmur.

Marmur – notka historyczna

Czym jest marmur? Najogólniejsza definicja określa marmur jako skałę metamorficzną, która powstała z przeobrażenia wapieni. Zdarza się również, że marmur jest wytworem transformacji dolomitów (osadowej skały węglanowej), jednakże są to dość rzadkie przypadki.

Prawdopodobnie najpopularniejszym rodzajem marmuru jest ten, który wydobywa się od czasów etruskich w toskańskim miejsce Carrara. Marmur kararyjski wykorzystywany był do prac największych rzeźbiarzy w historii, takich jak: Michał Anioł, Giovanni Lorenzo Bernini czy Filippo Brunaleschi. Z tego powodu szlachetny biały kamień o plamiście popielatym i żyłkowatym wyglądzie cieszy się wielką estymą po dziś dzień.

Niestety prawdziwy marmur jest dobrem luksusowym, co za tym idzie, wykorzystanie go w domowej przestrzeni jest kosztowną inwestycją. W związku z tym, że nie każdy może sobie na niego pozwolić, producenci oferują produkty imitujące tę skałę – płytki marmurowe.

Płytki imitujące marmur

Płytki są najpopularniejszym na rynku produktem odwzorowującym marmur. Jest to ciekawa alternatywa dla naturalnego kamienia, nie jedynie ze względu na znacznie mniejszy koszt, ale także dzięki swej jakości. Płytki marmurowe od najlepszych producentów charakteryzują się wysokim stopniem wytrzymałości, a przy tym wyglądają niezwykle estetycznie – https://www.paradyz.com/produkty/marmurowe-plytki.

Największe pokłady kreatywności można wydobyć podczas projektowana wnętrza z zastosowaniem marmurowych płytek tonalnych. Artystyczny nieład może tchnąć w pomieszczenie nowe życie. Nieprzewidywalność w połączeniu luksusowym charakterem kamienia to niesztampowe połączenie, które jest w stanie wprowadzić niespotykaną jakość i niepowtarzalny charakter. W rzeczywistości płytki, które wyglądają jak marmur, sprawdzą się w każdym przestronnym pomieszczeniu – bez znaczenia, czy będzie to łazienka, salon, czy kuchnia z jadalnią.