Przyjemne ciepło i piękne systemy ogrzewania.

termostat w grzejniku

Grzejniki należą do urządzeń, które warto dobierać nie tylko na podstawie parametrów technicznych. Coraz większa uwaga przykładana jest także do estetyki sprzętu. Jakie rodzaje urządzeń sprawdzą się najlepiej w poszczególnych wnętrzach?

Rodzaje grzejników

Do najbardziej klasycznych grzejników należą modele członowe, zwykle żeliwne i stalowe. Dawniej ich chropowata powierzchnia nie była uznawana za szczególnie piękną, a na dodatek dość łatwo zbierała kurz. Nowoczesne grzejniki tego typu prezentują się jednak znacznie bardziej estetycznie. Rynek zalewają także konstrukcje płytowe. Zamiast metalowych żeberek, posiadają łatwą w czyszczeniu, gładką płytę. Dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach ograniczonych pod względem metrażu. Urządzenia te mogą różnić się kształtem płyty czołowej, a także mocą oraz wielkością. Należą do najbardziej oszczędnych opcji, ze względu na niewielką pojemność wodną. Do najbardziej nowoczesnych rozwiązań zaliczają się natomiast konwektory. Zamiast krążenia wewnętrznego, stosuje się w nich wymiennik ciepła – woda dostarczana jest do grzejnika konwektorowego przez miedziane rurki, dzięki czemu jej podaż jest bardziej ograniczona.

Do pokoju i łazienki

W pokojach coraz większym powodzeniem cieszą się grzejniki aluminiowe, które cechuje niewielka waga i członowa budowa. Modele te bardzo dobrze współpracują z większością kotłów, które wykorzystują system regulacji temperatury. W pokojach z dużymi przeszkleniami, najlepiej sprawdzają się grzejniki pokojowe kanałowe. Aby zapewnić optymalny przepływ powietrza, urządzenia zawsze montowane są na ścianach szczytowych, pod oknami. W przypadku ścian całkowicie szklanych, grzejnik kanałowy najczęściej instalowany jest poniżej poziomu posadzki oraz zakrywany kratką. W łazience powinien znaleźć się model odpowiednio przystosowany do wymogów tego pomieszczenia. Najczęściej wykorzystywane są w tym celu grzejniki drabinkowe, zbudowane z rurek podłączonych do kolektorów. W łazienkach dobrze sprawdzają się modele wykonane ze stali odpornej na korozję, np. lakierowanej proszkowo lub malowanej.

Grzejniki dekoracyjne

Do specjalnej grupy urządzeń należą grzejniki dekoracyjne. Najczęściej wykorzystywane są w łazienkach, jednak można je spotkać także w salonach i przedpokojach. Do ich cech charakterystycznych zaliczają się finezyjne kształty i kolory. Nowoczesne formy znacząco odbiegają od klasycznych płaskich płyt oraz żeberek. Projektanci dbają jednak o to, aby grzejniki dekoracyjne zachowywały swoje walory funkcjonalne. Pozostają dzięki temu nie tylko estetycznym elementem wystroju, ale również niezwykle praktycznym wyposażeniem i często polecane są przez architektów. Pod względem materiałów, występuje niemal całkowita dowolność. Poza standardowymi metalami, do produkcji stylowych urządzeń wykorzystuje się m.in. kamień, drewno i szkło. Oferująca dekoracyjne grzejniki Warszawa to miasto, gdzie znajduje się oficjalny showroom sklepu artykulygrzewcze.com. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą modeli zróżnicowanych pod względem mocy grzewczej, wielkości oraz stylistyki.