Kominki kaflowe – na czym polega ich urok?

Kominek kaflowy

Współczesne kominki kaflowe zdecydowanie różnią się od dawnych urządzeń na których wzorowany został ich design. Są one o wiele bardziej bezpieczne dla naszego środowiska, a przy okazji znacznie praktyczniejsze. Jeżeli rozważasz taką opcję, koniecznie skorzystaj z przygotowanej przez nas listy zalet pieców mających obudowę zrobioną z kafli.

Drewno – opał przyjazny dla środowiska

Kominki kaflowe to urządzenia, w których podobnie jak w wielu innych współczesnych kominkach wolnostojących pali się drewnem. A to jest naturalnym surowcem, zaliczanym do paliw odnawialnych o zerowym efekcie emisji CO2. Oznacza to, że drzewo w czasie swojego życia dostarcza więcej tlenu, niż emituje CO2 podczas procesu spalania. Najlepiej wykorzystywać do tego: grab, dąb i buk.

Nowoczesne kominki kaflowe zasilane są więc nie tylko na paliwo, które jest tanie, łatwo dostępne, ale też bardzo wydajne i ekologiczne. A przy okazji takie, które znakomicie prezentuje się przy kominku, ma swój naturalny, niepowtarzalny urok.

Kominki kaflowe znajdziesz na https://kratki.com/sklep/pl/category/17/piece-kaflowe

Możliwość podziwiania tańczących ogników

Dawne piece kaflowe zamykane były na metalowe drzwiczki, natomiast współczesne kominki kaflowe mają już szybę, która pozwala obserwować ogień przez cały wieczór. Jest to przepis na idealny, zimowy weekend.

Dodatkowo zamontowany system czystej szyby sprawia, że nie osadza się na niej nadmiernie żaden osad, nie jest potrzebne długie czyszczenie takiego okienka. Wieczór spędzony przed takim piecykiem stanowi znakomity pomysł na relaks po całym tygodniu pracy.

Kominki kaflowe – serce każdego wnętrza

Współczesne kominki kaflowe mają różne kształty, przez co wpisują się w niejedną stylistykę wnętrza. Pasują do pomieszczeń tradycyjnych, rustykalnych, jak również tych nowoczesnych i minimalistycznych. Dodatkowo do wyboru są różne wielkości i kolory takich kominków.

Taki kominek można z łatwością zamontować, postawić na przykład w miejscu pomiędzy kuchnią i salonem. Będzie idealnym elementem łączącym obie przestrzenie. Wygodę użytkowania zapewnia między innymi praktyczna i elegancka klamka, podobnie jak regulowane nóżki i ruchomy wylot spalin z regulacją ustawienia 360 stopni.