Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Ramy do obrazów i zdjęć — gdzie szukać?

Najbardziej popularną metodą na szybką i udaną metamorfozę we wnętrzach jest przyozdobienie ścian inspirującymi obrazami i zdjęciami oprawionymi w ramy. To niewątpliwie jeden z najprostszych sposobów, który pomoże odmienić nasz nudny salon, przebrzmiałą już kuchnię czy sypialnię nadszarpniętą zębem czasu. Łatwo i przyjemnie wprowadzimy do środka powiew świeżości, a cała inwestycja nie nadwyręży naszego budżetu. Oprawienie obrazu czy fotografii to również doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych. Jeśli nie mamy pomysłu na niespodziankę, to wspólne zdjęcie oprawione w ramę może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Dlaczego warto kupić ramy?

Ramy na obrazy i zdjęcia pełnią dwie główne funkcje. Ta najbardziej oczywista to funkcja dekoracyjna. Odpowiednio dobrane ramy należycie wpisujące się w charakter wnętrza, z pewnością podkreślą piękno oprawionych obrazów czy fotografii.

Drugą równie ważną funkcją ram jakie spełniają jest funkcja ochronna. Mianowicie ramy zabezpieczają krawędzie obrazów przed uszkodzeniem oraz usztywniają ich powierzchnię. W przypadku fotografii szyby w ramie sprawiają, że wydruki tak szybko nie bledną.

Jaki rodzaj ram wybrać?

Każde wnętrze jest inne i każde zasługuje na coś oryginalnego. W nowoczesnych przestrzeniach sprawdzą się ramy proste, bez wymyślnych zdobień. Możemy również zastosować tak zwane multiramy w których z powodzeniem umieścimy kilka zdjęć. Jeśli chodzi o kolorystykę to dozwolone jest wszystko. Możemy postawić zarówno na klasyczną czerń oraz biel jak i na mocne, soczyste barwy (róże, turkusy, żółcie). Mogą to być także miksy kolorów, ramki z przetarciami czy ramy z widoczną strukturą.

Proste ramy to także niewątpliwy “must have” we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Te przestrzenie wręcz lubują się w tego typu dekoracjach. Bez zdjęć uwieczniających najprzyjemniejsze chwile, oprawionych w minimalistyczne ramy, bez świec umieszczonych obok nich, bez kwiatów w wazonie nie byłoby tej uwielbianej na całym świecie Nordyckiej estetyki. W tym przypadku jednak warto trzymać się kolorystyki monochromatycznej.

Za to w klasycznych wnętrzach pierwsze skrzypce będą grały ramy pozłacane, posrebrzane i zdobione urokliwymi ornamentami. Muszą one być przecież takimi samymi dziełami sztuki jak obrazy, które będą w nie oprawiane.

Stylowe zdobione ramy będą także perfekcyjnie prezentować się we wnętrzach urządzonych w stylu glamour. Jeśli chcemy urządzić wnętrze właśnie w takiej stylistyce to możemy na przykład pokusić się o oprawienie ramą zdobioną kunsztownymi ornamentami lustra, które umieścimy w łazience albo w salonie. Pomysłów na wykorzystanie ram jest naprawdę wiele.

źródło: ramka.pl

Gdzie kupić ramy?

W dzisiejszych czasach najprostszym sposobem są zakupy przez internet. Warto jednak znaleźć sklep internetowy z ugruntowaną pozycją na rynku, który oferuje bogatą ofertę oraz posiada fachową i pomocną obsługę. Takie kryteria spełnia sklep ramka.pl, który posiada w swojej ofercie ponad 550 ram od wielu światowych producentów (między innymi z Polski i Włoch). Warto też dodać, że oprawianiem w ramy zajmuje się już przeszło 25 lat.

Co wyróżnia sklep ramka.pl?

Jak już wspominaliśmy wyżej w sklepie ramka.pl odnajdziemy ponad 550 ram na zdjęcia i obrazy dostępne w najprzeróżniejszych rozmiarach. Od małych ramek o wielkości 9x13cm po największe ramy o wielkości 100x150cm.

Jeśli jednak nie znajdziemy wymiaru, który nas interesuje nic straconego. Sklep oferuje również usługę wykonania ram na wymiar. Możemy wybrać odpowiednią dla nas ramę, podać dokładne wymiary jakie potrzebujemy, dobrać passe-partout i w taki sposób stworzyć dedykowaną do własnych potrzeb ramę.

Sklep ramiarski ramka.pl oferuje także usługę wydruku oraz oprawy zdjęć. Sam proces złożenia takiego zamówienia jest bardzo prosty i intuicyjny. Wystarczy wgrać swoje zdjęcie, wybrać odpowiednie parametry naszego przyszłego obrazu i gotowe!

W ofercie sklepu znajdziemy również multiramy. Są to ramy do powieszenia na ścianie albo postawienia. Dzięki nim możemy odpowiednio wyeksponować kilka zdjęć tworząc niesamowite kolaże. Multiramy przeznaczone są na minimum 2 zdjęcia, ale dostępne są też takie w których umieścimy nawet 8 zdjęć.

źródło: ramka.pl

Podsumowując

Poszukując odpowiednich ram do obrazów czy zdjęć warto zapoznać się z ofertą ramka.pl. Ogromny asortyment sprawia, że jest w czym wybierać. Znajdziemy tam zarówno małe ramki za kilka złotych jak i duże ramy proste jaki i zdobione. Wszystkie produkty charakteryzują się wysoką jakością i przystępną cenę. W sklepie tym możemy zamówić także oprawianie obrazu jak i wydruk wraz z oprawą z własnego zdjęcia.

Przeczytaj też