Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jak kreatywnie przyozdobić swoje mieszkanie papierowymi fotografiami?

Jeśli należysz do osób kreatywnych, masz głowę pełną pomysłów i z pewnością lubisz samodzielnie aranżować swoje mieszkanie, to warto pomyśleć, aby wykorzystać do tego celu własne fotografie. Pięknie wyeksponowane zdjęcia stanowią niezwykle efektowną ozdobę domu.

W jaki sposób zaaranżować swoje wnętrza papierowymi fotografiami?

Jeśli posiadasz sporą kolekcję własnych zdjęć na dysku lub karcie SD, to warto wysłać je do sprawdzonego fotolabu i skorzystać z internetowej usługi, którą jest wywoływanie zdjęć online. Warto więc wybrać według swoich upodobań konkretne formaty, określić ilość i rodzaj papieru, opłacić usługę i gotowe. Dzięki temu bez wychodzenia z domu ekspresowo zamówisz papierowe odbitki zdjęć lub fotogadżety. Obecnie w internetowych laboratoriach fotograficznych jakość wydruku jest bardzo wysokiej jakości. Dzieje się tak, ponieważ duża konkurencyjność branży wpływa na to, że oferty fotolabów starają się sprostać wszelkim oczekiwaniom klientów.

Jeżeli więc wykonałeś już kilka prostych zabiegów, niezbędnych do złożenia Twojego zamówienia, to pozostaje tylko poczekać na przesyłkę i można rozpocząć dekorowanie swojego domu. Najczęściej wybieranym sposobem prezentowania swoich papierowych zdjęć, jest umieszczenie ich w eleganckich albumach fotograficznych. W ten sposób przechowywane fotografie są dobrze zabezpieczone przed zniszczeniem, z łatwością możemy je przeglądać i bardzo dobrze prezentują się na klasycznym regale na książki. Poza tym możemy zabrać je ze sobą, jeśli mają kieszonkowe rozmiary.

Kolejnym prostym sposobem jest wyeksponowanie zdjęć w ozdobnych ramkach i stworzenie osobistej ekspozycji na kominku lub na komodzie.

Ciekawym i kreatywnym pomysłem na udekorowanie swojego mieszkania jest również fotograficzny kolaż, czy też fotograficzna girlanda nas sznurku, do którego zdjęcia przypięte są małymi, drewnianymi klamerkami lub spinaczami do bielizny.

Z kolei, jeżeli zdecydowałeś się na wywołanie zdjęć w dużych formatach, to taki wybór pomoże zamienić twój salon w wyjątkową, fotograficzną galerii sztuki. Z całą pewnością taka niepowtarzalna ekspozycja zrobi ogromne wrażenie na Twoich znajomych.

Dobrym pomysłem może być także zamówienie wielkoformatowych odbitek, wywołanych na papierze jedwabistym. Takie papierowe fotografie będą prezentowały się niezwykle elegancko i stylowo, a ich specyficzna faktura, będzie przypominała stare, stylowe zdjęcia. Właśnie dlatego, jeżeli posiadasz jakąś szczególną serię, tematycznych zdjęć, które są dla Ciebie bardzo ważne, to warto w ten sposób je wyeksponować.

Polecamy i życzymy wielu ciekawych pomysłów!

Przeczytaj też