Rekoforma – design z recyklingu.

Rekoforma to polska marka, która tworzy meble wykorzystując do ich produkcji materiały pochodzące z recyklingu. Przedmioty, które teoretycznie zakończyły swój żywot dzięki Rekoformie otrzymują nowe życie w zmienionej postaci. Często wykorzystywane do produkcji mebli przedmioty zmieniają również swoje przeznaczenie, na przykład sprężyna pochodząca z kombajnu staje się podstawą osobliwego stołka PMD322.

 

Rekoforma praktykuje upcykling.

[alert type=white ]Wykorzystując odpady tworzy przedmioty o wysokiej jakości oraz wartości. [/alert]

Rekoforma główny nacisk kładzie  na ekologię. Projektanci poszukują takich rozwiązań, które jak najmniej obciążają środowisko. Materiały z recyklingu wykorzystywane do tworzenia mebli stają się ponownie użyteczne. Połączone w jedną całość otrzymują nowe znaczenie oraz wygląd.

Unikatowe projekty dopracowane są w każdym szczególe. Przy ich tworzeniu projektanci starają się jak najbardziej zachować oryginalne ślady ich przeszłości, na przykład pozostawiają rdzę na metalu czy ślady po kornikach w drewnie. Oczywiście wszystkie elementy są profesjonalnie zabezpieczone i nie grozi im dalsza destrukcja. Jednym z projektów Rekoformy jest Stołek Sprężyna PMD322. Nie dość, że prezentuje się genialnie to jest jeszcze bardzo wygodny i stabilny. Zresztą zobaczcie sami na poniższym filmiku.

 

Meble powstające według takiej idei wyśmienicie wpisują się w styl industrialny oraz loftowy. Również bardzo ceniony przez polaków styl skandynawski będzie odpowiednim tłem dla „Reko-mebli”.

meble_z_upcyklingu_rekoforma_1
Konsola Bela PMD 0321
meble_z_upcyklingu_rekoforma_2
Krzesło Stalowe Pręty PMD3201
meble_z_upcyklingu_rekoforma_3
Lampa Świetlik
meble_z_upcyklingu_rekoforma_4
Stolik Stary Kafel PKP 646
meble_z_upcyklingu_rekoforma_5
Półka Zygzak

Więcej znajdziecie na www.rekoforma.pl