Psst! Kliknij tutaj i przeczytaj o technice gotowania SLOW COOKING.
Tunel ogrodowy z poliwęglanu

Szklarnie z poliwęglanu – jakie modele polecamy w 2021?

Postanowiłeś wybudować szklarnię i postawiłeś na konstrukcję z poliwęglanu? To znakomita decyzja, jednak przed Tobą jeszcze wybór modelu. W tym roku szczególnie polecamy kilka poliwęglanowych szklarni. Każda z nich cieszy się dużym zainteresowaniem. Sprawdź dlaczego!

Poniżej prezentujemy ranking profesjonalnych szklarni poliwęglanowych producenta VOLYA – https://sklep.arlengroup.pl/szklarnie-ogrodowe-z-poliweglanu

Mała szklarnia przydomowa – Dacznaja Trioszka

To idealna szklarnia dla tych, którzy nie dysponują dużą ilością wolnego miejsca na swojej działce. Jej wymiary to 3 x 4 metra długości, ale można ją też rozbudować o segmenty o wymiarach 2 metrów. Można w niej z powodzeniem hodować warzywa i zioła. Ta niewielka szklarnia jest odporna na śnieg i tak, jak inne szklarnie z poliwęglanu, może być inwestycją na długie lata.

Szklarnia poliwęglanowa dacznaja trioszka

Wąska szklarnia Dacznaja Dwuszka

Obawiasz się, że Twoja działka nie jest wystarczająco szeroka, by wybudować na niej szklarnię? Koniecznie rozważ inwestycję w ten model, który posiada wymiary 2 x 2 m długości. Jeśli Twoje potrzeby są większe, możesz dołączyć do niej kolejny segment lub dwa. Jej zaletą jest nie tylko to, że jest wyjątkowo wąska – nie trzeba demontować jej na zimę, ponieważ wytrzymuje obciążenie śniegowe do 220 kg/m2.

Szklarnia z poliwęglanu dacznaja dwuszka

Szklarnia EKO – nowoczesność w dobrej cenie

Ta szklarnia to świetna alternatywa dla mniej trwałych szklarni z folii lub szkła. Jej jakość jest dużo lepsza, a przy tym jest stosunkowo niedroga. Jest odporna na urazy mechaniczne, silny wiatr i opady śniegu. W standardzie szklarnia EKO ma wymiary 3,07 x 4,04 m długości, a więc nadaje się także na niewielkie działki. Można rozbudować ją o kolejne segmenty.

szklarnie z poliwęglanu - szklarnia eko
Szklarnie z poliwęglanu ekonomiczne

Szklarnia Optima – polecana na treny górzyste

W niektórych rejonach, szczególnie w górach i nad morzem, pogoda jest na tyle kapryśna, że trzeba pomyśleć o postawieniu szklarni, która będzie miała szczególnie trwałą konstrukcję. Wybudowanie szklarni z poliwęglanu w takim miejscu to znakomity pomysł, ale który model jest szczególnie polecany. Warto zdecydować się na szklarnię Optima choćby z tego powodu, że jej konstrukcja jest wzbogacona o linki stalowe, które są elementem wzmacniającym. Standardowe wymiary tej szklarni to 3 x 2 m długości i tak jak w przypadku innych opisywanych tu modeli, można ją rozbudować.

szklarnia optima na tereny górzyste

Konstrukcja jest bardzo odporna na silny wiatr, ponieważ na całej jej powierzchni znajdują się płyty poliwęglanowe. Eksperci polecają dołączenie do tunelu płyt o grubości 4 – 6 milimetrów. Jeśli wybierzesz tę szklarnię, nie musisz też obawiać się obfitych opadów śniegu. Wytrzymuje ona obciążenie sięgające 280 kg/m2.

Szklarnia Strzałka – wyjątkowo solidna

Podobnie jak Optima, szklarnia Strzałka znakomicie sprawdza się na terenach górskich i nadmorskich, gdzie silne podmuchy wiatru nie są rzadkością. Również ten model posiada dodatkowe konstrukcje z poliwęglanu oraz inne elementy poprawiające jej wytrzymałość na wiatr i obciążenie śniegiem. Szklarnia Strzałka wytrzymuje obciążenie sięgające aż 360 kg m/2.

solidna szklarnia z poliwęglanu

Wymiary szklarni w standardzie to 3 x 2 m długości, jednak warto ją rozbudować o kolejne segmenty. Model ten to doskonała propozycja dla osób, które szukają przydomowej szklarni na wiele lat.

Szklarnia Betta – kolejna przydomowa szklarnia

Szklarnia ta ma pokrycie poliwęglanowe o profilu zamkniętym. W standardzie szklarnia ma wymiary 3 x 2 metry, a jej konstrukcja składa się z płyt poliwęglanowych o parametrach 2,1 x 6 metrów. Szklarnia Betta wyróżnia się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr i opady śniegu. Co ważne, może wytrzymać duże obciążenia śniegowe. Szklarnię da się rozbudować, przymocowując kolejne płyty poliwęglanowe.

Wszystkie prezentowane szklarnie wyróżniają się solidną budową, a ich właściwości sprawiają, że są bardziej cenione niż modele szklane lub foliowe. Jeśli zależy Ci na szybkim wzroście roślin i obfitych plonach, wybierz szklarnię z poliwęglanu. Kwestia wyboru odpowiedniego modelu w dużej mierze uzależniona jest od tego, na jakim obszarze mieszkasz. Zależy Ci na tym, by szklarnia przetrwała nawet w bardzo trudnych warunkach? Zdecyduj się na szklarnię z dodatkowymi wzmocnieniami.

Przeczytaj też