Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Wygoda i wielofunkcyjność – jak połączyć te dwa elementy we wnętrzu?

Multifunkcyjność – to słowo zyskało w ubiegłym roku szczególne znaczenie. Dom przestał być tylko miejscem wypoczynku i spędzania czasu z bliskimi, ale zastąpił nam też biuro, szkołę, restaurację czy siłownię. Realizacja we wnętrzu wielu zadań to również jeden z tegorocznych trendów. Jak sprawić, by przestrzeń w najwyższym stopniu spełniała nasze nowe potrzeby, a jednocześnie zachowała estetyczny wygląd?

Pandemia wymusiła wprowadzenie wielu zmian w naszym życiu. Wśród nich znalazła się konieczność przeorganizowania przestrzeni mieszkalnej: salon przeistoczył się w biuro lub szkolną salę, jadalnia stała się salą konferencyjną, a w sypialni znalazły się urządzenia do ćwiczeń. Te doświadczenia sprawiły, że dziś inaczej postrzegamy temat urządzania wnętrz, a priorytetem staje się ich wielozadaniowość. By pomieszczenia zyskały taki charakter, niezbędne jest sięganie po kreatywne i wytrzymałe rozwiązania.

Przestrzeń dopasowana do różnorodnych potrzeb

W stworzeniu ergonomicznej aranżacji, którą w prosty sposób można dostosowywać do zmiennych oczekiwań, pomagają elementy wyposażenia łączące w sobie więcej niż jedną funkcję. Warto sięgać po takie meble jak sofa z materacem, która zapewni nam przyjemny wypoczynek w dzień i komfortowy sen w nocy. Ciekawym wyborem jest też łóżko chowane w szafie – dzięki niemu zyskamy dodatkowe miejsce, które możemy wykorzystać np. na poranne ćwiczenie jogi. W kuchni zaoszczędzimy przestrzeń dzięki składanemu stolikowi (którego nieużywany blat przylega do ściany). Sprawdzi się nie tylko przy spożywaniu posiłków, ale również do pracy przy laptopie. Rozważmy także zakup ławostołu, który będzie pełnił funkcję stolika kawowego w salonie, a po rozłożeniu pozwoli na wygodne przygotowanie szkolnego projektu dziecka.

Bardzo dobrym pomysłem jest także subtelne wydzielenie od siebie poszczególnych stref (w ten sposób odseparujemy pracę zawodową od życia rodzinnego). Świetnie odnajdą się tu drewniane lamelki łączące sufit z podłogą przy ścianie z biurkiem. Na przepierzeniach możemy dodatkowo stworzyć kwietnik – rośliny nie tylko upiększą wnętrze, ale też oczyszczą powietrze, pozytywnie wpływając na samopoczucie domowników. Koniecznie zadbajmy również o dobrą akustykę poprzez wybór miękkich materiałów (zasłon, dywanów, poduszek) i pełnych drzwi wewnętrznych (odpowiedni model znajdziemy np. w kolekcjach Venis i Ferro od RuckZuck).

Wystrój, który przetrwa długie lata

Jeśli więcej czasu spędzamy we wnętrzu, to mocniej je eksploatujemy, a tym samym elementy wykończenia i wyposażenia mogą się szybciej zużywać. Wybierajmy więc materiały wysokiej jakości, którym niestraszne intensywne użytkowanie. Postawmy na drewno, kamień, beton i metal. Nie tylko zagwarantują aranżacji trwałość, ale również nadadzą jej nowoczesny wygląd.

W przypadku podłóg strzałem w dziesiątkę będzie wybór paneli wodoodpornych. Można je ułożyć w każdym pomieszczeniu, a tym samym posadzka w całym domu będzie odporna na działanie wody. To szczególnie istotne, jeśli funkcje poszczególnych wnętrz przenikają się. Rozwiązaniem, które zapewni nam poczucie swobody, są wodoodporne panele laminowane z oferty RuckZuck (np. Arteo WR, Impression 4V czy Freedom 4V). Stanowią one barierę dla wody, chroniąc przed jej przedostawaniem się w głąb podłogi aż przez 24 godziny. Dodatkowo wyróżniają się bardzo wysoką klasę ścieralności AC5, która oznacza doskonałą wytrzymałość na ścieranie. 

Opracowanie: firma RuckZuck

RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników.  W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów. 

Przeczytaj też