Apartament dobrego pasterza.

Przestrzeń, której zaprojektowanie zlecili inwestorzy, posiadała układ typowy dla współczesnych mieszkań deweloperskich: z ciasną łazienką oraz małą wydzieloną kuchnią. Zobaczcie jak LOFTSTUDIO zaaranżowało to wnętrze.

Sercem mieszkania jest livingroom – miejsce spotkań rodziny, licznych znajomych i częstych sesji zdjęciowych. Zadaniem było stworzenie maksymalnie przestronnego i funkcjonalnego wnętrza, z estetyką wyrazistą, ale też na tyle elastyczną, aby bez trudu poddawała się modowym fascynacjom inwestorki.

apartament_dobrego_pasterza_3
apartament_dobrego_pasterza_2
apartament_dobrego_pasterza_5

Salon został połączony z kuchnią, utrzymany w świetlistej tonacji bielonego dębu, bieli i szarości z dwiema ciemniejszymi bryłami fornirowanych mebli. Dekoracyjny regał oraz fototapeta ze zdjęciem czarnej koronki przełamują proste bryły, nie zamykając jednocześnie drogi zróżnicowanej interpretacji kolorystycznej wnętrza. Niva firmy Vasco mocną, ale wyważoną płaszczyzną idealnie wkomponowała się w ten układ. Nad stołem króluje piękna lampa firmy Foscarini, otoczona krzesłami włoskiej marki Pedrali.

apartament_dobrego_pasterza_1
apartament_dobrego_pasterza_7

Wąska komunikacja i niewielka łazienka zyskały naturalne światło dzienne poprzez zastosowanie niestandardowo wysokich drzwi o skrzydłach z piaskowanego szkła.

apartament_dobrego_pasterza_6

projekt: Katarzyna Aleksandra Dolińska, LOFTSTUDIO, www.loftstudio.pl
tekst: Katarzyna Aleksandra Dolińska