Architekt wnętrz – przyjaciel domu.

krzesło z przywiązanym różowym balonikiem

W trakcie swojego życia przynajmniej kilka razy przeprowadzamy się, kupujemy lub remontujemy mieszkanie, robimy przemeblowanie, wymieniamy meble. Wszystkie te czynności, jakkolwiek ekscytujące, noszą na sobie piętno wysokiego poziomu stresu, widmo obciążenia finansowego oraz masę komplikacji, których nie planowaliśmy. Przed okresem transformacji, każdy zajmował się tymi przedsięwzięciami sam, ewentualnie całą rodziną. Na szczęście zdążyliśmy już zaakceptować, że po pierwsze nie musimy znać się na wszystkim, a co nawet ważniejsze,  po prostu na wszystkim znać się nie jesteśmy w stanie.

Profesjonalny architekt wnętrz, to pomoc z której warto skorzystać zarówno w przypadku inwestycji jaką jest budowa domu, jak i podczas zmiany aranżu wnętrz. Dlaczego? Czy nie prościej i taniej będzie zająć się tym samemu? Nic bardziej błędnego. Po pierwsze wiedza i doświadczenie projektanta pozwoli uniknąć nam błędów, które często idą w parze z dodatkowymi kosztami, po drugie taka współpraca zdejmie z nas całą masę żmudnej i czasochłonnej pracy.

Najważniejsza jest jak zwykle komunikacja. Dokładnie opisz jakie funkcje ma spełniać twój nowy dom, czego oczekujesz od remontu, co ma zmienić nowa aranżacja salonu. Poinformuj jak spędzasz czas w domu, czy twój dom ma być przytulnym gniazdkiem dla pary, funkcjonalnym, uporządkowanym miejscem dla rodziny, czy może ma znajdować się w nim także pokój do pracy.

Na podstawie tych wszystkich danych architekt wnętrz przedstawi ci kilka koncepcji, z których wspólnie będziecie mogli wybrać najlepsze rozwiązania zarówno pod względem estetycznym jak i użytkowym. Skorzystaj na przykład z pracowni Projekt MIMO, której architekci będę służyć radą już na bardzo wczesnym etapie planowania inwestycji. Specjalnie dla ciebie wykonają szereg wizualizacji i projektów wykonawczych, a w razie potrzeby zajmą się również nadzorem wykonywanych prac pilnując zaplanowanego wcześniej harmonogramu i kosztorysu. Nie musisz być znawcą dizajnu, stylów i nowych trendów, to zadanie projektanta, a jeżeli uda się wam dojść do porozumienia na etapie koncepcji, reszta powinna już tylko cieszyć twoje oko.

Zanim udasz się do pracowni architektonicznej zastanów się czego oczekujesz, uwzględnij również swoje plany na najbliższy czas. Zrób listę rzeczy ważnych i mniej ważnych. Inspiruj się otoczeniem, przeglądaj katalogi i blogi. Nie zapominaj też o tym co ci w duszy gra, nie dopasowuj się za wszelką cenę do panujących trendów. Postaw na proste, uniwersalne rozwiązania. Rób zdjęcia, notuj, zapamiętuj. Razem z architektem będziecie mogli wykreować dom twoich marzeń. Warto zadbać o wszelkie szczegóły, na szczęście na placu boju nie pozostaniesz sam.