Basen dla dzieci i dorosłych – podobieństwa i różnice.

basen

Najróżniejsze baseny, zarówno te małe, jak i te nieco większe, cieszą się największą popularnością zwłaszcza w okresie letnim, kiedy to temperatury bardzo często dochodzą do skrajnie wysokich wartości. Skorzystanie z basenu może wówczas stanowić jeden z najlepszych sposobów na ochłodzenie całego organizmu. Basen może również stanowić miejsce rekreacji i zabawy dla dorosłych oraz dla dzieci.

Na pewno nie jedna osoba bardzo mile wspomina chlapanie wodą w kierunku młodszego rodzeństwa lub znajomych. Znakomitym sposobem na przywrócenie radości płynącej z korzystania z basenu jest kupno modelu ogrodowego do własnego domu. Baseny ogrodowe, które docelowo będą przeznaczone do instalacji przy domach jednorodzinnych, często dostępne są za niewielkie kwoty pieniędzy. Decydując się jednak na taki basen musimy mieć na uwadze, że modele przeznaczone do kąpieli dla dorosłych oraz tek, w których powinny kąpać się dzieci różnią się między sobą i powinniśmy być ostrożni podczas zakupu któregokolwiek z nich.

Baseny ogrodowe dla dzieci oraz dla dorosłych – różnica głębokości

Dorośli oraz dzieci różnią się między sobą przede wszystkim wzrostem. Dlatego producenci basenów zadbali o to, żeby w ich ofertach znalazły się modele basenów, które głębokością będą odpowiednie zarówno dla najmłodszych, jak i wysokich dorosłych. O poważnych konsekwencjach wybrania basenu zbyt głębokiego nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Dziecko pozostawione w takim basenie bez żadnego nadzoru może się utopić. Jednak sytuacja, kiedy basen jest zbyt płytki również nie jest komfortowa. Sytuacja taka ma miejsce zwłaszcza w przypadku osób bardzo wysokich. Jak zatem najlepiej dopasować głębokość konkretnego basenu do wzrostu jego przyszłych użytkowników?

Przede wszystkim, znajdując się niecce basenu woda powinna kończyć sie wraz z linią nóg. Nie będzie również problemem, jeżeli woda będzie sięgać okolic brzucha. W ten sposób w pozycji siedzącej wszyscy korzystający z basenu będą czuć się komfortowo. Pamiętajmy jednak, że nawet dobrze dopasowany basen nie gwarantuje bezpieczeństwa. Dzieci pozostawione bez nadzoru będą narażone na niebezpieczeństwo niezależnie od modelu kupionego przez nas basenu.

Producent basenów dla dzieci – kolorystyka basenu

Kolejną różnicą między basenami przeznaczonymi dla dzieci oraz tych, z których powinni korzystać dorośli jest kolorystyka samego basenu. Producent basenów dla dzieci bardzo często przyozdabia je znakomitymi obrazkami, które pobudzą wyobraźnię każdego dziecka. Takim rysunkami najczęściej są podwodne stworzenia, takiej jak ryby, kraby, a czasami nawet muszle. Z kolei modele basenów przeznaczone do użytku przez dorosłych bardzo rzadko ozdabiane są takimi właśnie stworzeniami morskimi. Na tę różnicę warto zwrócić uwagę podczas planowania sposobu zagospodarowania własnego ogrodu.

W miejscu przeznaczonym głównie do zabawy, w którym często będą przebywać dzieci, doskonale będzie komponował się basen, zawierający liczne ozdoby oraz rysunki. Tego rodzaju basen będzie stanowić doskonałe uzupełnienie trampolin, domków oraz piaskownic, czyli wszystkich tych rzeczy, które bezpośrednio kojarzą się z beztroską zabawą. Do ogrodów bardziej eleganckich natomiast, bardziej pasował będzie basen utrzymany w jednolitym kolorze. W ten sposób ogród taki będzie wydawała się bardziej zadbany oraz harmonijny.

Akcesoria do basenu dla dzieci a dorosłych czym się różnią?

Po zakupie odpowiedniego modelu basenu bardzo często zapada decyzja o kupnie również dodatkowych akcesoriów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że akcesoria do basenu będą różnić się między sobą, w zależności od wieku użytkowników basenu. Najmłodsi będą na pewno preferowali różnego rodzaju zabawki, które będą przeznaczone do zabawy w wodzie.

Najczęściej spotykane z nich to dmuchane materace – krokodyle, oraz plastikowe statki bądź łódki. Dorośli jednak nad basenem przede wszystkim wypoczywają, dlatego strzałem w dziesiątkę może okazać się kupno dużych oraz wygodnych leżaków, które pomogą zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, a dodatkowo stanowić mogą ciekawe miejsce spotkań z naszymi przyjaciółmi.

Zapisz