Jaki basen ogrodowy warto wybrać?

Materiał partnera

Lato to czas odpoczynku i zabawy. Szczególnie przyjemnie jest wypoczywać nad wodą, ciesząc się kąpielą i przyjemnym chłodem. Basen do ogrodu zapewnia komfortowe spędzanie czasu z dużą ilością pozytywnych emocji.

Jakie istnieją baseny?

Wśród basenów wyróżniamy następujące rodzaje:

  • Rozporowe
  • Dmuchane
  • Stelażowe
  • Stalowe

Baseny rozporowe są wykonane z winylu, wyróżniają się małą masą i kompaktowym rozmiarem po złożeniu, dzięki czemu można je zabrać ze sobą na wycieczki. Najlepszym wyborem będzie basen rozporowy firmy Bestway. Wyroby tej marki wykonane są z prasowanego winylu, zachowują swój kształt, brzegi wytrzymują ciężar człowieka, a dno jest odporne na przypadkowe przebicia.

Baseny dmuchane są dość popularne ze względu na niższą cenę i wytrzymałość. Dzięki swoim wymiarom taki basen zmieści się na dowolnej działce, a ich rozłożenie zajmuje kilka minut. Baseny dmuchane są łatwe w transporcie i przechowywaniu, ale biorąc pod uwagę ich ograniczoną wielkość, będą dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla dzieci.

Baseny stelażowe są łatwe w montażu. Wyroby składają się z metalowego stelaża ze specjalną powłoką antykorozyjną i uszczelnionej niecki wykonanej z PVC.

W asortymencie modeli rozporowych i stelażowych firmy Bestway znajdują się zarówno baseny dla dorosłych, jak i dla dzieci. Baseny stelażowe typu rodzinnego, w których zmieści się kilka osób, wyposażone są w filtry kartuszowe i piaskowe, w zależności od modelu wyrobu. Filtry zapewniają utrzymanie czystości wody oraz przyjemne doznania podczas kąpieli.

Baseny stalowe wyróżniają się wytrzymałością konstrukcji. Wyroby składają się z blach i stelaża, które są odporne na korozję i wpływ środowiska zewnętrznego. Pomimo filtra piaskowego wiele basenów stalowych firmy Bestway jest wyposażonych w drabinkę, pompę, mat pod basen i pokrywę ochronną.

Jak odbywa się montaż basenu?

Baseny rozporowe, stelażowe i stalowe są łatwe w montażu – wystarczy wybrać płaską powierzchnię bez ostrych przedmiotów mogących uszkodzić nieckę basenową.

Należy umieścić matę pod basen, aby dodatkowo chronić go przed przypadkowymi przebiciami. Wybierz miejsce dobrze oświetlone słońcem, dzięki czemu utrzymasz komfortową temperaturę do kąpieli. 

Zalecenia dotyczące konserwacji basenu

Czyszczenie niecki basenowej

Basen rozporowy lub dmuchany nie wymaga skomplikowanych działań – wystarczy spuścić powietrze i pozostawić do wyschnięcia. 

Do czyszczenia niecki basenów stelażowych i stalowych używane są szczotki, które nie uszkadzają powłoki.

Do czyszczenia linii wodnej i powierzchni basenu stosowane są specjalne środki chemiczne. 

Oczyszczanie wody basenowej

Oczyszczanie wody powinno być kompleksowe. Należy zamontować filtry do oczyszczania mechanicznego. Najpopularniejszymi wśród nich są filtry:

  • Piaskowe
  • Kartuszowe

Oprócz filtrów należy oczyszczać wodę środkami chemicznymi, które dezynfekują wodę, oczyszczają ją z drobnych zanieczyszczeń oraz niszczą glony.

Kompleksowe czyszczenie basenu przedłuża żywotność wyrobu i wyposażenia basenu.

Z basenem ogrodowym Twój letni wypoczynek będzie atrakcyjny i niezapomniany. Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, sprawdź asortyment basenów oferowany na stronie www.aquamonkey.pl.