Budowanie nastroju w domu i ogrodzie przy pomocy światła.

Czy w obecnych czasach oświetlenie ma spełniać tylko rozwiązania praktyczne, czyli oświetlić dany obiekt czy pomieszczenie? Czy na tym jego rola się kończy? Zdecydowanie nie! Coraz więcej osób docenia fakt, że za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia można zbudować wspaniały nastrój i klimat nie tylko w domu, ale również w ogrodzie! Jak to zrobić? Zapraszamy do dalszej lektury!

Pożegnajmy górne światło

To chyba jedna z najprostszych i najbardziej popularnych metod np. na wyczarowanie romantycznego nastroju w danym pomieszczeniu. Wystarczy, że pozbędziemy się intensywnego światła np. lamp sufitowych. Zamiast tego warto postawić na kinkiety, oświetlenie stołowe, lampy podłogowe czy np. liczne małe ledy. Dzięki temu uzyskamy nie tylko przyjemny półmrok, ale również będziemy mogli eksperymentować z barwą czy temperaturą poszczególnych lamp – efekty mogą być oszałamiające!

Postaw na girlandy

To rozwiązanie, które sprawdzi się na pewno nie tylko w pomieszczeniach, ale również, a może przede wszystkim – w ogrodach! Luźno zawieszone lampy, połączone ze sobą, bez oprawy – to naprawdę robi wrażenie. W takim przypadku warto postawić również na różne kolory konkretnych żarówek lub postawić na żarówki dekoracyjne – dzięki temu efekt będzie robił niezwykłe wrażenie, nie tylko nocą, ale również w dzień, gdy samo oświetlenie będzie wyłączone!

Wzory i abażury

Jeżeli chcemy dodać wnętrzom niesamowitego uroku, dodatkowo, tak jak w przypadku girlandów, nie tylko w nocy, ale również w dzień, to warto postawić na abażury. Dzięki nim możemy w pewien sposób ograniczyć intensywność światła czy ilość, która będzie docierała do danego pomieszczenia, dodatkowo pamiętając również o tym, że abażury ze wzorami w momencie ich oświetlania od wewnątrz prezentują się po prostu niesamowicie.

A może żywy ogień?

Jeżeli chcemy osiągnąć niesamowity klimat i nastrój, to czasem warto postawić na świecie. Już na samym początku warto pamiętać o tym, że kluczowe będzie tutaj bezpieczeństwo i zminimalizowanie szans na pożar, jednak w odpowiedzialnych rękach oświetlenie pomieszczenia czy ogrodu świecami da nam niesamowity efekt. Równie dobrym rozwiązaniem może okazać się światło, które zostanie wygenerowane dla nas przez kominek, jednak to wiąże się ze znaczną ilością prac oraz z wysokimi kosztami.

A co z planami?

Gdy zastanawiamy się jak dodać naszym wnętrzom magii i niesamowitego uroku za pomocą światła, najczęściej od razu poszukujemy odpowiedniego oświetlenia, które pomoże nam uzyskać dany efekt. Warto jednak postawić w tym przypadku na profesjonalistów, o których często zapominamy. Jeżeli mamy w planach spore przedsięwzięcie, to warto postawić na specjalistów, takich jak firma Bercal. Ich pracownicy nie tylko zaprojektują dla nas oświetlenie w danym pomieszczeniu czy ogrodzie, ale również doradzą nam, na jakie oświetlenie powinniśmy zwrócić naszą uwagę.

Co ważne, zawsze mogą nam przedstawić rozwiązania, które do tej pory nie przyszły nam do głowy, mogą też skorygować nasze pomysły i zaproponować rozwiązania, które w lepszy sposób spełnią nasze oczekiwania pokładane w planowanym oświetleniu. Takie rozwiązanie na pewno warto rozważyć w momencie, gdy po prostu średnio znamy się na oświetleniu.

Bercal – prawdziwe studio światła

Jak już wspominaliśmy, eksperci z firmy Bercal doradzą nam co do wyboru oświetlenia. Wynika to z faktu, że sklep ten oferuje swoim klientom ogrom rodzajów oświetlenia. Jesteśmy pewni, że każdy w ich ofercie znajdzie rozwiązania dla siebie. Tyczy się to nawet najbardziej wymagających klientów, którzy nie chcą iść nawet na najmniejsze ustępstwa. Już teraz serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą na ich stronie internetowej – www.bercal.pl lub w ich salonie, znajdującym się w Krakowie, przy ul. J. Conrada 79, lok. 2.

Warto zadbać o oświetlenie

Przedstawione przez nas pomysły to raptem fragment tego, co możecie zorganizować w swoim domu czy ogrodzie. Zapewniamy Was jednak, ze warto włożyć wysiłek w to, by oświetlenie spełniało nie tylko swoje podstawowe, praktyczne funkcje. Dzięki oświetleniu możemy wprowadzić w nasze otoczenie magię, które nie może trafić tam w żaden inny sposób. Romantyczne kolacje, spotkania ze znajomymi czy chwile na życiowe refleksje – każda z nich będzie zupełnie inna, gdy za pomocą oświetlenia wprowadzimy w nasze otoczenie odpowiadający nam klimat i nastrój!

sklep z oświetleniem bercal.pl