Dom Korona doceniony.

Projekt Dom Korona autorstwa warszawskiej pracowni 81.WAW.PL został nominowany w międzynarodowym konkursie architektonicznym Architizer A+ w kategorii Architecture+Rendering.

 

Głosowanie Architizer A+ to wyjątkowe wydarzenie w świecie architektury. Plebiscyt to ponad 90 kategorii, w których zostaną przyznane nagrody dla najciekawszych prac. Wszystkie nominowane prace utrzymane są zawsze na najwyższym poziomie, dlatego obecność w gronie finalistów jest niewątpliwie powodem do dumy. W jury zasiada ponad 300 osób związanych z architekturą oraz kulturą, którzy doceniają odważne, niestandardowe i innowacyjne rozwiązania. Właśnie w takich projektach od samego początku specjalizuje się warszawska pracownia 81.WAW.PL.

dom_korona_81wawpl

dom_korona_81wawpl2

Zakwalifikowanie się do ścisłego finału konkursu jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Dom Korona to bardzo charakterystyczny projekt, w który włożyliśmy wiele pracy. Wcześniej został doceniony w innym międzynarodowym konkursie – 20+10+X World Architecture Community Awards. Tym bardziej cieszy kolejna nominacja.

– podkreśla Anna Paszkowska-Grudziąż, współautorka projektu.

dom_korona_81wawpl3

Podstawowym założeniem w nominowanym projekcie było stworzenie bryły, która doskonale odnajdzie się w otoczeniu górzystym. Efekt upodabniający dom do górskich szczytów architekci osiągnęli dzięki cięciom wykonanym w obszarze dachu. W całej koncepcji uwagę zwracają dwa oblicza brył – surowa, zamknięta od strony podjazdu oraz otwarta, przypominająca żagiel, od strony jeziora. Aby wzmocnić efekt, wcięcia w białej bryle zostały podkreślone czernią.

dom_korona_81wawpl4

dom_korona_81wawpl5