Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

W dobie XXI wieku, wiele osób zastanawia się nad sensem wdrażania inteligentnych rozwiązań w swoim domu. Z jednej strony, fascynuje ta technologia, która pomaga w codziennym funkcjonowaniu i pozwala zautomatyzować wiele procesów. Z drugiej jednak pojawia się zasadnicze pytanie – czy to się rzeczywiście opłaca? Zainstalowanie tego nie należy do tanich, a przecież jeszcze trzeba zapewnić energię elektryczną na sterowanie i gotowość do pracy. Na szczęście ktoś znalazł świetne rozwiązanie, a my podpowiemy, na co zwrócić uwagę.

 

Systemy solarne – Yooda. Zaskakująco oszczędne

Naturalnie o inteligentnych rozwiązaniach dla domu można mówić godzinami, bo praktycznie każdy element można w jakiś sposób zautomatyzować. Na przykład osłony zewnętrzne. Zastanawiasz się, co mamy na myśli? Chociażby rolety okienne, które nie tylko chronią przed słońcem, ale i ubytkiem ciepła. Mają też funkcję antywłamaniową. Mogą być one w pełni automatyczne i w dodatku – bez potrzeby zasilania ich przez prąd uzyskiwany od dostawcy w Twojej okolicy. Ten system wprowadził https://sukcesgroup.pl/sklep/pl/yooda/ tworząc coś, co pozwoli na redukcję podwyżek na rachunkach za energię.

reklama magazyn lifestyleowy

System solarny Yooda, który jest częścią składową inteligentnych rozwiązań oferowanych przez grupę, pozwala na pozyskiwanie słońca, czyli naturalnego surowca i przetwarzaniu go w czystą energię elektryczną. W rezultacie obsługa i sterowanie nic nie kosztuje!

Gdy słońce nie świeci, energia wciąż jest dostępna

Systemy solarne mają ten minus, że generują energię słoneczną wyłącznie w słoneczne i bezchmurne dni. Na szczęście Sukces Grup poszło o krok dalej, tworząc systemy solarne Yooda z akumulatorami, bateriami, które magazynują energię niezbędną do rozruchu w nocy, tak aby nie korzystać z energii od dostawcy. Całkiem mądrze zaprojektowane, prawda?

Czy warto wdrażać inteligentne rozwiązania, nawet te małe i drobne? Jak najbardziej tak! Świat wciąż idzie do przodu, oferując coraz ciekawsze pomysły dla ludzi. Większość z nich ma jeden cel – ułatwić nam życie, a tylko od nas zależy, jak dużo z tego wykorzystamy.