Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Chcesz zastosować inteligentne rozwiązania w domu? Dowiedz się więcej o sterowaniu i napędzaniu.

W dobie XXI wieku, wiele osób zastanawia się nad sensem wdrażania inteligentnych rozwiązań w swoim domu. Z jednej strony, fascynuje ta technologia, która pomaga w codziennym funkcjonowaniu i pozwala zautomatyzować wiele procesów. Z drugiej jednak pojawia się zasadnicze pytanie – czy to się rzeczywiście opłaca? Zainstalowanie tego nie należy do tanich, a przecież jeszcze trzeba zapewnić energię elektryczną na sterowanie i gotowość do pracy. Na szczęście ktoś znalazł świetne rozwiązanie, a my podpowiemy, na co zwrócić uwagę.

 

Systemy solarne – Yooda. Zaskakująco oszczędne

Naturalnie o inteligentnych rozwiązaniach dla domu można mówić godzinami, bo praktycznie każdy element można w jakiś sposób zautomatyzować. Na przykład osłony zewnętrzne. Zastanawiasz się, co mamy na myśli? Chociażby rolety okienne, które nie tylko chronią przed słońcem, ale i ubytkiem ciepła. Mają też funkcję antywłamaniową. Mogą być one w pełni automatyczne i w dodatku – bez potrzeby zasilania ich przez prąd uzyskiwany od dostawcy w Twojej okolicy. Ten system wprowadził https://sukcesgroup.pl/sklep/pl/yooda/ tworząc coś, co pozwoli na redukcję podwyżek na rachunkach za energię.

System solarny Yooda, który jest częścią składową inteligentnych rozwiązań oferowanych przez grupę, pozwala na pozyskiwanie słońca, czyli naturalnego surowca i przetwarzaniu go w czystą energię elektryczną. W rezultacie obsługa i sterowanie nic nie kosztuje!

Gdy słońce nie świeci, energia wciąż jest dostępna

Systemy solarne mają ten minus, że generują energię słoneczną wyłącznie w słoneczne i bezchmurne dni. Na szczęście Sukces Grup poszło o krok dalej, tworząc systemy solarne Yooda z akumulatorami, bateriami, które magazynują energię niezbędną do rozruchu w nocy, tak aby nie korzystać z energii od dostawcy. Całkiem mądrze zaprojektowane, prawda?

Czy warto wdrażać inteligentne rozwiązania, nawet te małe i drobne? Jak najbardziej tak! Świat wciąż idzie do przodu, oferując coraz ciekawsze pomysły dla ludzi. Większość z nich ma jeden cel – ułatwić nam życie, a tylko od nas zależy, jak dużo z tego wykorzystamy.

Przeczytaj też