Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Fibaro – Inteligentny dom dla każdego.

W nowym budownictwie, instalacje inteligentne zyskują coraz większą rzeszę klientów. Systemy takie oferują domownikom sporą wygodę, większą funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz nie małe oszczędności w rachunkach za prąd oraz ogrzewanie. Firmy chwalą się nawet 70%-towymi oszczędnościami, jednak nie popadajmy w skrajność. Wyniki te są zawsze naciągane do granic możliwości. Realne oszczędności mogą faktycznie osiągnąć około 20-30%. Jest to i tak atrakcyjna wartość, jednak wspomniana wygoda i funkcjonalność takich instalacji są bezcenne.

inteligentny_dom_2

Instalacje budynków inteligentnych nie należą jednak do najtańszych. Wiążą się z wykonaniem kosztownego projektu, dodatkowego okablowania, stworzenia dodatkowej skomplikowanej rozdzielnicy oraz zatrudnieniem fachowca. W przypadku wybudowanych już budynków często nikt nie decyduje się na tego typu rozwiązanie ze względu na bardzo kosztowny remont.
Rozwiązaniem tych problemów jest więc możliwość stworzenia inteligentnej automatyki budynku bez ingerencji w istniejącą instalację elektryczną. Możliwości takie oferują urządzenia pracujące w bezprzewodowej sieci z-wave. Firm produkujących komponenty zgodne z tym standardem jest już na świecie ponad 200, jednak bez wątpienia liderem zbierającym w ostatnich latach większość nagród i wyróżnień jest (co warto podkreślić) Polska firma z Poznania – Fibaro.

Dom zawsze pod ręką z System Fibaro

Fibaro oferuje nam nowoczesne, bezkonkurencyjne po względem wielkości, designie oraz funkcjonalności moduły bezprzewodowe, których montaż trwa nawet 3 minuty czasu. Nie wymagają ingerencji oraz przebudowy Twojej instalacji. Wszystko zmieścić w już istniejących puszkach podtynkowych gniazd i przełączników a wtyczki typu Wall Plug nie zasłaniają innych gniazd elektrycznych.

inteligentny_dom_3

Wszystkie komponenty sieci z-wave Fibaro, komunikują się bezprzewodowo z stacja bazową Home Center. Każdy moduł posiada dodatkowo funkcję routingu oraz asocjacji. Dzięki temu, w przypadku braku zasięgu centrali, komunikują się za pośrednictwem innym modułów twojej sieci oraz wysyłają polecenia wykonania danego zadania do odpowiednich odbiorników.
Sterowanie systemem odbywa się poprzez w pełni darmowe, niesamowicie intuicyjne oprogramowanie o nazwie Home Center. Jest ono mózgiem całego systemu Fibaro, który może sterować dosłownie wszystkim. System Fibaro możemy również integrować z innymi urządzeniami (np. systemami alarmowymi, zewnętrznymi czujnikami etc.). Sama komunikacja odbywa się poprzez smartphone, tablet czy komputer stacjonarny. Oznacza to, że Twój dom jest zawsze pod ręką w dosłownie każdym zakątku świata.

Instalacja Fibara na każdą kieszeń!

Bezsprzecznym atutem sieci z-wave budowanie w oparciu o komponenty Fibaro, jest jego cena. Zestaw sterowania dużym domem jest 4-5 krotnie niższy od standardowych instalacji przewodowych. Każdy moduł sicie Fibaro możesz w dowolnym momencie wymontować i zastosować w nowym miejscu, nowym mieszkaniu lub przepisać mu nowe funkcje! Decydując się na stworzenie automatyki budynku w oparciu o moduły i sensory bezprzewodowe nie jesteśmy również skazani na drogie projekty oraz pracę technika przy uruchomieniu instalacji i jej rozbudowie. Zakup kolejnych komponentów instalacji bezprzewodowej możemy rozłożyć w czasie, a podłączanie nowego punktu oświetlenia, urządzenia czy stworzenie nowej sceny zadaniowej zajmie ci kilka minut!

inteligentny_dom_1

Fibaro w swojej ofercie posiada wszystko co jest potrzebne do pełnego zautomatyzowania instalacji elektrycznej domu. Bardzo dużym atutem jest również wielozadaniowość modułów. Większość z nich pozwala na dodatkowy pomiar zużytej energii, pomiar temperatury otoczenia, światła czy wstrząsów. Każdy odczytany parametr z danego modułu (np. temperatura w salonie), możemy wykorzystywać do sterowania innym komponentem instalacji (np. termostatem).
Urządzenia Fibaro stanowią aktualnie najdoskonalszą formę instalacji bezprzewodowej na rynku. Duży rozwój firmy, nagrody i wyróżnienia stawiają firmę za wzór w dziedzinie bezprzewodowej automatyki budowlanej. System jest polecany ze względu na swoja prostotę, cenę, mobilność oraz stały rozwój darmowego oprogramowania Home Center. Jest to również niesamowita alternatywa dla osób, które nie mogą sobie pozwolić lub po prostu nie chcą wykonywać kosztownego remontu tylko po to aby doprowadzić przewód do każdego gniazdka czy punktu świetlnego, którym mogli by sterować (o kosztach rozdzielni, modułów oraz ściennego panelu sterującego nie wspominając)

Autorem publikacji jest portal www.MojeFibaro.pl

Projektowanie, montaż systemów bezpieczeństwa oraz systemów sieciowych smart home Fibaro https://rufexpro.com/

Przeczytaj też