Inspirujące Home Office – stwórz swoje domowe miejsca pracy!

inspirujący home office
Fot. mikey harris. unsplash.com

Ostatnimi czasy praca zdalna stała się niezwykle popularna. Elastyczne godziny pracy, brak konieczności dojazdów do biura czy redukcja kosztów dla firmy to największe atuty tego rozwiązania. Jednak są też pewne minusy. Mianowicie w domowym otoczeniu trudniej utrzymać koncentrację w momencie gdy tak na prawdę nie mamy swojego stałego miejsca do pracy. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na odpowiednie urządzenie swojego domowego biura. Sprawdź jak stworzyć inspirujące home office – miejsce do pracy w domu, które sprzyja kreatywności i produktywności.

Home Office – Jak zwiększyć produktywność

Praca zdalna, choć wydaje się wspaniałym rozwiązaniem, może być też dla pracownika sporym wyzwaniem. Największym problemem jest niższa produktywność, której sprzyja brak wydzielonego miejsca do pracy. Dlatego jeśli chcesz rozpocząć przygodę z Home Office, koniecznie przygotuj odpowiednio swoje stanowisko pracy w domu.

Odpowiednie przygotowanie miejsce pracy w home office ma ogromny wpływ na wydajność, komfort i ogólne zadowolenie z pracy zdalnej. Sprawdź jak stworzyć inspirujące home office. Oto nasze wskazówki.

Odpowiednie miejsce do pracy w domu

Najważniejsza kwestia to miejsce w domu, które będzie służyło Ci jako biuro. Wybierz takie, które będzie zapewniało spokój i pozwoli skupić się na obowiązkach. Unikaj za to miejsc z których korzystają inni domownicy. Idealnym rozwiązaniem będzie nieduże pomieszczenie lub kąt w salonie, który można odseparować od pozostałej przestrzeni mieszkania.

Weź także pod uwagę kwestie techniczne. Miejsce w którym będziesz pracować powinno mieć dostęp do prądu oraz dobre i stabilne łącze internetowe. Dostęp do naturalnego światła jest także ważny. Jasne inspirujące miejsce do pracy może pozytywnie wpłynąć na Twoją efektywność.

Miejsce w domu, w którym będziesz pracować powinno mieć także wydzieloną pewną ilość miejsca na dokumenty i materiały biurowe. Wybierając je weź to pod uwagę.

Ergonomiczne meble do inspirującego Home Office

Niezwykle ważnym aspektem jest wyposażenie Twojego domowego biura w odpowiednie meble. Wygodny fotel, biurko, konsola czy właściwie dobrane oświetlenie pozwolą Ci na wygodną i zdrową pracę w domu. Wybierz meble wysokiej jakości, które będą trwałe i przyczynią się do wydajnej pracy w domowym biurze. Wyczerpujący artykuł o tym jakie meble i dodatki wybrać do inspirującego home office znajdziesz tutaj: https://sonito.pl/domowe-home-office/

inspirujące home office
fot. ergonofis. unsplash.com

Inspirujące Home Office – personalizacja przestrzeni

Aby Twoje miejsce pracy w domu było bardziej inspirujące postaraj się dodać w nim bardziej osobiste elementy. Zawieś plakaty motywacyjne, umieść jakieś rośliny doniczkowe aby nadać wnętrzu świeżości i postaw na widoku przedmioty mające dla Ciebie szczególne znaczenie. Dodanie elementów, które Cię inspirują z pewnością poprawią komfort i atmosferę w miejscu pracy.

Jeśli masz odpowiednią ilość przestrzeni możesz także powiesić tablicę korkową, a na niej inspiracje, które będą Cię motywować do działania i zwiększą Twoją kreatywność. To będzie także dobre miejsce na ważne notatki i dokumenty.

Jeśli lubisz pracować przy dźwiękach muzyki dodaj w swoim miejscu pracy głośniki, które pozwolą Ci odtwarzać ulubioną muzykę.

Porządek i organizacja

Home office to z reguły mała przestrzeń dlatego bardzo ważnym aspektem jest porządek i odpowiednia organizacja. Aby utrzymać porządek na biurku pomyśl o dodatkowym miejscu na przechowywanie dokumentów i materiałów biurowych. Powieś półki, a jeśli masz trochę więcej miejsca umieść w swojej strefie wyznaczonej do pracy regał. Wybierz takie modele mebli, które pasują do stylu Twojego biura i zapewniają odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie.

Organizery, koszyki i pudełka na drobiazgi pomogą Ci uniknąć bałaganu na biurku.

Niezbędny sprzęt do Home Office

Pamiętaj, że aby praca w domu przebiegała sprawnie musisz wyposażyć swój inspirujący home office w niezbędny sprzęt. Komputer lub laptop to podstawa. Ważne są także ergonomiczna klawiatura i mysz. Z pewnością przyda się także drukarka. Odpowiedni sprzęt pozwoli Ci uniknąć nadmiernego obciążenia rąk i nadgarstków podczas długich godzin pracy.

Na biurku powinno znaleźć się miejsce na telefon służbowy. Jeśli prowadzisz wideokonferencję i nie masz wbudowanej kamery w laptopie lub komputerze koniecznie zaopatrz się w takie urządzenie. Podczas wideokonferencji jakość dźwięku może poprawić dobrej jakości mikrofon.

Przydatny w pracy w domu może okazać się także zasilacz awaryjny UPS. To urządzenie podtrzyma przez chwilę zasilanie Twojego komputera w przypadku awarii prądu i pozwoli zabezpieczyć niezapisane dane.

Inspirująca aranżacja Home Office

Odpowiednio dobrana aranżacja Twojego domowego biura może pozytywnie wpłynąć na Twoją kreatywność i produktywność. Wybierz kolorystykę ścian i mebli, która Cię inspiruje i sprzyja Twojej koncentracji. Postaw na nowoczesny, raczej minimalistyczny design albo zaaranżuj przestrzeń w bardziej klasycznym stylu. Zaplanuj to kierując się własnym gustem.

Stworzenie inspirującego Home Office sprawi, że Twoja praca będzie przebiegać przyjemnie i stanie się miejscem, w którym będziesz chętnie spędzać czas. Będzie to też z pewnością miejsce, w którym osiągniesz wszystkie wyznaczone cele zawodowe.