3 rodzaje wykładzin biurowych, które sprawdzą się na każdej przestrzeni.

Biuro to wizytówka każdej firmy. Niezależnie od tego czy mówimy o jednoosobowym gabinecie czy całym piętrze biurowca, wykładzina biurowa potrafi nadać charakteru każdemu pomieszczeniu. Oto 3 najpopularniejsze rodzaje profesjonalnych podłóg.

Płytki dywanowe – idealna wykładzina biurowa

Płytki dywanowe są jedną z najpopularniejszych wykładzin biurowych. Są uniwersalne, praktyczne i łączą w sobie takie cechy jak wytrzymałość podłóg z tworzyw sztucznych oraz miękkości i elegancję tradycyjnych wykładzin dywanowych. Z tego względu najwięcej przedsiębiorców wybiera je do swoich gabinetów, biur, sal konferencyjnych oraz przestrzeni typu „open space”. Dodatkowym atutem płytek dywanowych jest szeroka gama kolorystyczna oraz niebanalne wzornictwo, które nada charakteru każdej przestrzeni. To jeszcze nie koniec zalet – to co wyróżnia płytki dywanowe to również łatwość montażu. Pod tym względem zdecydowanie wyprzedzają one tradycyjne wykładziny biurowe.

Szczególnie polecane są płytki dywanowe od dwóch wiodących producentów.

Podłogi firmy Shaw zaliczają się do wąskiego grona wykładzin biurowych pozytywnie oddziałujących na środowisko. Odznaczone wieloma certyfikatami, objęte są programem Cradle to Cradle (C2C Certification). Uważany jest on za jeden z najważniejszych na świecie certyfikatów związanych ekologią przyznawanym przez MBDC. Dodatkowo płytki firmy Shaw posiadają unikatowe podłoże Ecoworx – uznane za najbardziej zaawansowany technologicznie spod płytek dywanowych na świecie.

Paragon to druga firma, przodująca w produkcji płytek dywanowych. Producent ten swoim klientom oferuje podłogi niemalże we wszystkich kolorach, fakturach oraz wzorach jakie możemy sobie wyobrazić. Jego produkty nie tylko są wykonane z dbałością o jakość i detale, ale również o środowisko naturalne.

Płytki i panele winylowe – wykładzina biurowa do zadań specjalnych

Ten rodzaj wykładziny biurowej jest przeznaczony do biur i przestrzeni publiczny o dużym natężeniu ruchu. Gładkie powierzchnie, o bardzo wysokiej wytrzymałości przy jednocześnie łatwym utrzymaniu czystości sprawdzą się w każdym miejscu, przez które codziennie przechodzą setki osób. Wzornictwo i kolorystyka takich podłóg są nieco węższe od płytek dywanowych, jednak ich zastosowanie jest również inne. Najczęściej płytki i panele winylowe używane są na takich przestrzeniach jak: galerie handlowe, ośrodki zdrowia i szpitale, budynki użyteczności publicznej, urzędy, teatry, kina oraz inne obiekty kultury. Świetnie sprawdzają się również w szkołach, bibliotekach oraz na korytarzach i poczekalniach. Trzy czołowe firmy zajmujące się produkcją płytek i paneli winylowych to: Itec, Dickson oraz Expona.

Wykładziny biurowe dywanowe

Ostatnim i zarazem najbardziej efektowym rodzajem podłoża są profesjonale wykładziny dywanowe przeznaczone do biur. Ich wygląd przebija wszystkie powyższe propozycje. Wykładziny dywanowe pod względem estetyki i elegancji nie mają sobie równych. Z drugiej strony niestety są trudniejsze w pielęgnacji i utrzymaniu w czystości. Na szczęście w tym przypadku także mamy spory wybór. Nie tylko kolorów, faktury czy włókna z jakiego są wykonane, ale również długości włosia co ma szczególne znaczenie dla jej użyteczności. W związku z tym tego typu podłogi najlepiej sprawdzą się w niewielkich biurach oraz prywatnych gabinetach. Czołowi producenci biurowych wykładzin dywanowych to: Bentzon. Vokwerk i Heckmondwike.