Jak dopasować baterię kuchenną do zlewozmywaka?

bateria grafitowa, zlew kuchenny
fot: pixabay.com / kaboompics

Wymieniając zlewozmywak na nowy trzeba liczyć się z tym, że potrzebne będą także nowe baterie kuchenne. To, na jakie się zdecydujemy, zależy nie tylko od naszych potrzeb i wymyślonej aranżacji kuchni, ale też od rodzaju wybranego zlewozmywaka. Jak zatem dobrać do niego baterię kuchenną?

Jak wybrać baterię kuchenną?

Wybór dobrej baterii kuchennej, wbrew pozorom, nie jest taki prosty. Na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę, w końcu z armatury kuchennej korzysta się codziennie i to po kilka razy. Warto więc zwrócić uwagę na jakość wykonania takich baterii, sprawdzić z czego zostały one wyprodukowane, czy są praktyczne, czy będą pasowały do aranżacji i oczywiście, czy dobrze będą komponowały się ze zlewozmywakiem.

Baterie kuchenne mogą być wykończone chromem, grafitem, mosiądzem. Mogą być białe, czarne, srebrne. To kwestia gustu na jakie się zdecydujemy. Dla ułatwienia decyzji, baterie kuchenne można obejrzeć na www.homebook.pl/produkty/baterie-kuchenne. Zamieszczone tam zdjęcia baterii kuchennych na pewno pozwolą dokonać właściwego wyboru.

Jaki zlewozmywak do kuchni?

Tak naprawdę to od tego należy zacząć poszukiwania baterii kuchennych. Właśnie od zlewozmywaka. Od kilku lat popularnością cieszą się zlewozmywaki granitowe. Do nich spokojnie można dobrać baterię granitową, ale pasować będzie także zwykła bateria chromowana. Inaczej jest w przypadku zlewozmywaków ze stali. Do nich baterie granitowe zupełnie nie będą pasowały. Do zakupu baterii potrzebne są także takie informacje na temat zlewozmywaka jak jego ogólna wysokość, głębokość czy liczba komór. Mając taką wiedzę można rozpocząć poszukiwania dobrej baterii kuchennej.

Baterie kuchenne – jakie rodzaje?

W wielu polskich kuchniach wciąż można spotkać się z bateriami naściennymi. Na szczęście odchodzi się już od tego standardu na rzecz bardziej nowoczesnych rozwiązań. Obecnie najczęściej wybiera się baterie stojące (sztorcowe), czyli takie montowane na obrzeżach zlewu. Wśród tego typu baterii najpopularniejsze są te z prostą wylewką o kącie nachylenia 45 stopni. Warto jednak pamiętać, że wylewkę należy dopasować indywidualnie, ponieważ trzeba tu wziąć pod uwagę głębokość komory zlewu.

Bateria kuchenna – ile uchwytów?

Większość osób wybiera jednouchwytową baterię kuchenną. Głównie ze względu na wygodę i funkcjonalność. Regulowanie temperatury wody za pomocą jednego uchwytu jest dużo bardziej komfortowe niż korzystanie z dwóch. Chociaż zwolenników dwuuchwytowych baterii również nie brakuje. Szczególnie wśród osób, które lubią nietypowe aranżacje w stylu retro lub wolą mieć zimną i gorącą wodę oddzielnie.

Jak widać, wybór odpowiedniej baterii do zlewozmywaka, nie jest prostą sprawą. Na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę. Mając już wybrany zlew do kuchni, można przystąpić do wyboru baterii. Warto w tym przypadku skorzystać z pomocy specjalistów, którzy fachowo doradzą, jaka bateria do jakiego zlewozmywaka będzie pasowała.

Zapisz