Jak pompy zatapialne pomagają w zapobieganiu powodziom?

pompy zapiatalne w czasie powodzi
Fot. Pixabay.com
Materiał partnera

Pompy zatapialne to bardzo efektywne urządzenia umożliwiające wypompowywanie oraz przepompowywanie wody czystej lub ścieków. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak można ich użyć podczas powodzi. 

Pompy zatapialne dzielą się na te do wody czystej oraz ścieków. Niemniej jednak zasada ich działania pozostaje taka sama. 

Czym charakteryzują się pompy zatapialne?

Urządzenia do pompowania wody oraz ścieków bywają przydatne w szeregu sytuacji. Zarówno w chwili gdy konieczne jest usunięcie nadmiaru płynów, jak i ich przeniesienia. 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pompy zatapialnej, zapoznaj się z informacjami zawartymi na stronie: https://www.podlane.pl/pompy-zatapialne-cat-548

Jakie zadanie pełnią pompy zanurzeniowe?

Pompy zatapialne mogą pełnić rolę urządzenia odpowiedzialnego za usunięcie lub przepompowanie wody czystej, brudnej lub ścieków. 

Czy pompy do brudnej wody oraz wody czystej działają w ten sam sposób?

Pompy do wody brudnej oraz ścieków są wariantem najbardziej uniwersalnym. Pozwalają na wypompowanie wszelkiego rodzaju płynów, również tych zanieczyszczonych mechanicznie, np. piaskiem. 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pompy zatapialnej, zapoznaj się z informacjami zawartymi na stronie: podlane.pl

Jak przebiega pompowanie wody czystej z wykorzystaniem pomp zatapialnych?

Pompy zatapialne cała swoją pracę wykonują pod wodą. Mogą być wykorzystywane zarówno w zbiornikach naturalnych, sztucznych, jak i podczas usuwania ścieków lub deszczówki. Nie wytwarzają tak wysokiego ciśnienia jak pompy głębinowe, a ich maksymalna wysokość to jedynie kilkanaście metrów. Niemniej jednak podczas usuwania wody ze studni, stawu, czy zalanej piwnicy, takie parametry są bardzo efektywne. 

W jakich sytuacjach konieczne może okazać się skorzystanie z pompy zatapialnej? 

Jak pompy zatapialne pomagają w zapobieganiu powodziom? Pompy zatapialne to bardzo efektywne narzędzie do wypompowywania wody, a więc również do eliminowania skutków powodzi. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. 

Wodę w ten sposób można wypompowywać jedynie w przypadku powodzi krótkotrwałych, czyli w sytuacji gdy woda szybko opada. Ważne jest również upewnienie się, że dane pomieszczenie, np. piwnica jest szczelna i ma świetną izolację przeciwwilgociową ścian oraz podłóg. 

Jeśli jednak powódź trwa tydzień, piwnica nie ma dobrej izolacji, a dno nie osłonięte, nie jest zalecane wykonywanie takiego odpompowywania. W efekcie może dojść do wypłukiwania gruntu spod fundamentów oraz uszkodzenia budynku. 

Czy pompy wspomagające walkę z powodziami można wykorzystać do pompowania czystej wody?

Do pompowania wody czystej (basenów, wody transportowanej, oczek wodnych) można korzystać zarówno z wariantów dopasowanych, jak i bardziej uniwersalnych. Natomiast odwrotnie jest to niemożliwe. Nie zaleca się korzystania z pompy do wody czystej podczas usuwania zanieczyszczeń. 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pompy zatapialnej, zapoznaj się z informacjami zawartymi na stronie: https://www.podlane.pl/blog/inteligentne-systemy-nawadniania-propozycje-firmy-gardena/